Новини

Вибори 2012

Опозиція не визнає результати виборів, але працюватиме в новому парламенті таки буде – заява

Опозиція не визнає результати виборів, але працюватиме в новому парламенті таки буде – заява

avdeevka.dn.ua

Опозиція не визнає результати виборів, але працюватиме в новому парламенті таки буде – заява

Понеділок, 12 листопада 2012, 19:17

Опозиційні політичні партії ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», партія «УДАР Віталія Кличка» заявляють, що не визнають результатів парламентських виборів, доки останній із опозиційних кандидатів, перемога якого була вкрадена, не стане народним обранцем, попри це вони гготові до роботи в парламенті.

Про це йдеться у спільній заяві ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та УДАРу за результатами парламентських виборів.

ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та УДАР заявляють:

"1. Парламентські вибори 28 жовтня 2012 року не відповідали міжнародним стандартам, зокрема стандартам ОБСЄ та ПАРЄ, були недемократичними, нечесним та непрозорими. Оголошені підсумки виборів не відображають реального волевиявлення українців ні щодо кандидатів у депутати за списками політичних партій, ні щодо кандидатів в одномандатних округах.

2. Центральна виборча комісія усунулася від контролю за виборчим процесом та всупереч вимогам Конституції України, законів України не забезпечила встановлення реальних результатів виборів.

Центральна виборча комісія ухвалила нелегітимне рішення щодо неможливості встановлення результатів виборів в 94, 132, 194, 197 та 223 одномандатних виборчих округах. А в 11 та 14 виборчих округах оголосила переможцями провладних кандидатів замість справжніх переможців виборів – кандидатів від опозиції, які одержали мандат народної довіри від виборців. Ми доведемо це в Європейському суді з прав людини.

Опозиція вимагає від Центральної виборчої комісії реалізувати її законні повноваження та встановити дійсні результати виборів у тих виборчих округах, де оригінали протоколів засвідчили перемогу опозиційних кандидатів. В іншому разі опозиція висловить недовіру членам ЦВК, які самоусунулися від виконання своїх конституційних обов’язків, і вимагатиме зміни складу комісії. Ми ще раз наголошуємо, що не визнаємо результати виборів, доки останній із опозиційних кандидатів, перемога якого була вкрадена, не стане народним обранцем.

3. Виборчий процес вчергове засвідчив відсутність в Україні незалежного справедливого суду та повну підконтрольність судової гілки влади президенту Віктору Януковичу та його адміністрації. Опозиція зробить все від неї залежне для позбавлення суддівських мантій та притягнення до відповідальності суддів, що виносили завідомо неправосудні рішення. Одним із головних пріоритетів в законотворчій діяльності української опозиції стане побудова справедливої судової системи, яка унеможливить використання судів для легітимізації порушень прав і свобод громадян з боку влади.

4. У ході виборів влада використовувала силові спецпідрозділи правоохоронних органів для впливу на діяльність виборчих комісій, що є абсолютно неприпустимим та вкрай небезпечним прецедентом. Ми вимагаємо притягнення до відповідальності керівників правоохоронних органів, які видавали завідомо злочинні накази про використання сили щодо мирних людей та втручання правоохоронців у виборчий процес.

За тиск на виборчі комісії та підкуп їх членів повинні понести кримінальну відповідальність також і організатори фальсифікацій, які обіймають державні посади чи були кандидатами в депутати від влади, разом із членами виборчих комісій, які фальшували виборчу документацію та спотворювали волевиявлення українців.

5. Опозиція висловлює вдячність міжнародним спостерігачам та всій міжнародній спільноті, які пильно спостерігали за парламентськими виборами в Україні. Українська опозиція є єдиною у прагненні до євроінтеграції України, ми бачимо майбутнє України в єдиній сім’ї європейських народів та прагнемо встановити в Україні європейські цінності та стандарти, зокрема і в питаннях прозорих та демократичних виборчих процедур. Україна та українці – це не одне і теж, що українська влада. Враховуючи українські реалії, вважаємо, що дієвим засобом для цього мають стати персональні санкції щодо осіб, причетних до фальсифікації виборів та запровадження політичних репресій проти опозицій, порушення прав та свобод громадян.

Ми дякуємо мільйонам українців за підтримку та мужність при відстоюванні свого вибору: кожному виборцю, який проголосував за опозицію та проти режиму, кожному чесному члену виборчої комісії, спостерігачу, журналісту, активістам громадських організацій, кожному, хто вийшов до своєї виборчої комісії чи до ЦВК в дні встановлення результатів виборів, щоб не дозволити вкрасти свій голос. Переконані – за вами майбутнє України», - сказано у заяві.

Разом з тим опозиційні сили зроблять все для того, щоб виправдати очікування українського суспільства у новому парламенті, а саме:

• забезпечення виключно особистого голосування народних депутатів

• ухвалення закону про імпічмент президента

• ухвалення виборчого кодексу, що передбачатиме проведення парламентських виборів за пропорційною виборчою системою з відкритими списками

• відставку уряду Азарова, міністра внутрішніх справ, керівників правоохоронних структур

• відставку генерального прокурора

• звільнення Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших політичних в’язнів

• спільне внесення пакету законопроектів щодо боротьби з корупцією та відновлення політичних та соціально-економічних прав і свобод українців, які грубо порушуються владою.

Нагадаємо, 28 жовтня в Україні відбулися парламентські вибори. Згідно офіційного підрахунку результатів парламентських виборів, завершеного ЦВК 11 листопада, нова Верховна Рада України складатиметься: Партія регіонів - 187 депутатів, ВО «Батьківщина» -  102,  УДАР – 40, ВО "Свобода" - 38,  КПУ - 32, самовисуванці - 44 депутатів від різних партій – 7.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.