Новини

Соціум

Доступ до генпланів міст Львівщини обмежений – юрист Наталія Городецька

Доступ до генпланів міст Львівщини обмежений – юрист Наталія Городецька

life.pravda.com.ua

Доступ до генпланів міст Львівщини обмежений – юрист Наталія Городецька

Четвер, 15 листопада 2012, 16:19

Доступ до інформації про генеральні плани забудови міст у Львівській області є обмеженим або забороненим взагалі.

Про це Варіантам заявила сьогодні на прес-конференції юрисконсульт 1-ої категорії міжнародної благодійної організації «Екологія-Право –Людина» Наталія Городецька.

Доступ до інформації про генеральний план міста, за словами юристів, повинен бути на сайті міської ради конкретного міста, в засобах масової інформації та фізично його може переглянути особа, котра звернулася до міської ради.

Як з'ясували юристи з міжнародної благодійної організації «Екологія-Право –Людина», які подавали запити до міських рад всіх міст Львівщини з проханням надати інформацію про генплан забудови, лише 26 міст взагалі мають сайт, і лише 10 із тих 26-ти міст на своєму сайті подають інформацію про генеральний план забудови міста. Серед них Жидачів, Золочів, Комарно, Львів, Моршин, Новояворівськ, Сокаль, Трускавець, Ходорів. «Та й ці міста подають неповну інформацію про генплан : відсутні карти на деяких, а є лише текстова інформація або ж на графічних зображенням важко ідентифікувати об'єкти. Є також міста міські ради, які взагалі не відреагувати на наш запит», - додала помічник юрисконсульта МБО «Екологія-Право-Людина» Марта Панькевич.

За словами Марти Панькевич, деякі з міст, які відповіли на запит міжнародної благодійної організації «Екологія-Право –Людина», подали неповну інформацію: наприклад, Сокаль; повністю відмовили в наданні даних Турка, Перемишляни та Новий Розділ, посилаючись на секретність доступу до інформації про генплан. Міста Новий Калинів, Дубляни та Броди надали найбільш точну та в повному обсязі інформацію: генеральні плани цих міст знаходяться на даний час в процесі розробки.

«Найбільш цікава інформація надійшла з міста Сколе: генеральний план вилучили працівники МВС кілька років тому, не повернули, і мсто живе без генплану», - розповіла юрист Марта Панькевич.

Юристи з міжнародної благодійної організації «Екологія-Право –Людина» звернулися до районних та міських органів прокуратури зі скаргами про ненадання містами Львівської області інформації про генплани, або порушення строків, або ненадання в повному обсязі, або невиконанні вимог щодо пересилання інформації.

«Завдяки скаргам в прокуратуру вдалося , повторно висилаючи запити, отримати більш повну інформації від деяких міст. Також порівняно з серпнем, коли ми моніторили сайти міських рад, зараз інформації про генеральні плани забудов на сайті значно більше», - додала Марта Панькевич.

Підсумовуючи, юрист Наталія Городецька наголосила, що мешканці міста повинні знати, що мають право на доступ до інформації про генеральний план забудови їхнього міста, щоб вплинути на ситуацію на громадських слуханням чи просто орієнтуватися в тому, що планують будувати в найближчі роки в місті і які зміни на чекають на мешканців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.