Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Львівська облрада

Львівська облрада повторно визнала нечинним мовний закон на території Львівщини

Львівська облрада повторно визнала нечинним мовний закон на території Львівщини

portal.lviv.ua

П'ятниця, 23 листопада 2012, 11:55

Львівська облрада повторно визнала нечинним мовний закон на території Львівщини

Депутати Львівської облради повторно визнали нечинним на території Львівської області Закон «Про засади державної мовної політики».

За відповідне рішення сьогодні, 23 листопада, на пленарному засіданні Львівської облради проголосували 80 депутаів.

Окрім цього депутати визнали таким, що втратив чинність пункт 2 рішення Львівської облради від 9 жовтня 2012 року №596 «Про внесення змін до рішення облради від 16.03.2012 №405 «Про затвердження Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громданя України на території Львівсьокї області на 2012-2014 роки (у новій редакції)» таким, що втратив чинність.

Під час пленарного засідання виступив заступник прокурора Львівщини Андрій Палюх, який зазначив, що попереднє рішення Львівської облради з цього питання порушує чинне законодавство.

На це із залу пролунали вигуки про те, що мовний закон в парламенті ухвалювали з порушенням процедури.

Частина депутатів зустріла виступ прокурора криками «Ви ще скажіть, що в нас прокуратура забезпечує правову державу?».

Голова облради Олег Панькевич відкрив голосування за питанням словами: «Нехай прокуратура вважає наше голосування актом відзначення дня Глодомору і політичних репресій».

Нагадаємо, 9 жовтня депутати Львівської облради проголосували за визнання нелегітимним на території Львівської області «Закону про засади державної мовної політики» через «антидержавну» процедуру його ухвалення.

Це рішення було ухвалене в межах внесення змін до рішення обласної ради від 16.03.2012 №405 «Про затвердження Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2012-2014 роки (у новій редакції)» і було озвучене депутатом облради від ВО «Свобода» Іриною Фаріон.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні Закон про засади державної мовної політики.

На Львівщині стасус регіональної може бути наданий полській мові в деяких селах Мостиського району, в яких проживає понад 10% поляків. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.