Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

банк у Львові

П'ятниця, 31 січня 2020, 14:50

Нацбанк знизив облікову ставку до 11%

банк у Львові

Національний банк України знизив облікову ставку 13,5% до 11% річних.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України. 

Правління Національного банку України ухвалило рішення зменшити облікову ставку з 13,5% річних до 11% річних з 31 січня 2020 року.

Як наголосили у Нацбанку, у 2019 році споживча інфляція сповільнилася до 4,1% – найнижчого рівня за останні шість років. Нацбанк прискорює пом'якшення монетарної політики, оскільки різке зміцнення курсу гривні зумовило більш швидке зниження інфляції.

У Нацбанку зазначили, що посилення гривні відбувалося внаслідок дії низки чинників: у жовтні-грудні основними джерелами надлишкової пропозиції валюти були надходження від українського експорту, зокрема завдяки рекордному врожаю зернових та олійних культур, та продаж коштів від валютних залучень державних компаній.

Зазначимо, що зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками. Вона впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

Нагадаємо, у грудні 2019 року облікову ставку знизили до 13,5% річних, а у жовтні Нацбанк знизив облікову ставку з 17% до 15,5% річних.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.