Новини

Президент

Янукович підписав закон про бiометричнi паспорти

Янукович підписав закон про бiометричнi паспорти

ye.ua

Янукович підписав закон про бiометричнi паспорти

Четвер, 29 листопада 2012, 17:58

Президент Янукович підписав закон "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", котрий передбачає впровадження електронних паспортів для громадян України.

Про це повідомила прес-служба глави держави.

Для оформлення цих документів передбачається використовувати засоби Єдиного державного демографічного реєстру, які посвідчують особу, її спеціальний статус поряд із водійськими правами, посвідченням особи без громадянства, посвідченням на постійне проживання, посвідченням на тимчасове проживання, карткою мігранта, посвідченням біженця.

Паспорт громадянина України виготовлятиметься у формі картки, що містить безконтактний електронний носій інформації, при чому видається він не пізніше ніж через 30 календарних днів із дня оформлення заяви-анкети на його отримання. До електронного паспорта вноситься: назва держави, назва документа, прізвище та ім'я особи, стать, громадянство, дата народження, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі документа, уповноважений орган, що видав документ, місце народження, фотографія та підпис особи. До паспорта за письмовою заявою може бути внесено дані батьків або опікунів особи.

Особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення особистої інформації до безконтактного електронного носія, гарантується право на відмову. Це право реалізується шляхом подання заяви до відповідного центрального органу виконавчої влади про відмову від отримання документа.

Плата за такі послуги повинна належати до доходів загального фонду держбюджету.

Нагадаємо, 20 листопада Верховна Рада ухвалила закон про введення біометричних паспортів у новій редакції з пропозиціями президента.

Джерело: Інтерфакс

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.