Новини

Соціум

Реставрацію будинку на Руській, 10 у Львові завершать до кінця року

Реставрацію будинку на Руській, 10 у Львові завершать до кінця року

uk.wikipedia.org

Реставрацію будинку на Руській, 10 у Львові завершать до кінця року

П'ятниця, 30 листопада 2012, 17:07

Ремонтно-реставраційні роботи фасаду будинку на вул. Руській, 10, у Львові завершать до кінця грудня.

Про це сьогодні на брифінгу повідомила начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.

Ініціатором реставрації фасаду будинку на вул. Руській, 10. було Марійське товариство «Милосердя».

Будинок потребував реставрації вже багато років, але в бюджеті міста не було на це коштів. Нарешті в цьому році гроші на ремонт знайшлися і реставраційні роботи добігають кінця. Риштування на будинку стоятиме ще місяць, оскільки ще цьогоріч відреставрують вікна.

«Ремонт будинку виявився складнішим, ніж здавалося спочатку. Планувалися протиаварійні роботи: карниз і водовідведення, а також фарбування, але виявилося, що штукатурка не є в доброму стані і в деяких місцях вона відшарувалася і проступили сліди стінопису, а також готична кладка, хоча будинок в цілому здавався ренесансним», - додала Лілія Онищенко.

Історики змогли дослідити цей будинок і уявлення первісне про нього трохи змінилося: вважалося, що будинок складався з двох двовіконних кам'яниць, а виявилося, що з однієї. Власники будинку були достатньо заможні. Над своїми вікнами вони містили латинські написи – це псалми: «Втішайся в Господі і він сповнить тобі бажання твого серця» та «Благословімо отця і сина зі святим духом хвалімо».

«Залишилось відреставрувати перший поверх. Зараз проводяться роботи над конструктивною частиною проекту. На даний момент ЗАТ «Львівреставрація» виконує роботи за свій кошт, які в майбутньому йому повинне повернути місто», - повідомив директор ЗАТ «Львівреставрація» Ярослав Пащак.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.