Новини

Нерухомість

659 населених пунктів Львівщини ризикують втратити можливість заробити додаткові кошти від плати за землю

659 населених пунктів Львівщини ризикують втратити можливість заробити додаткові кошти від плати за землю

procherk.info

659 населених пунктів Львівщини ризикують втратити можливість заробити додаткові кошти від плати за землю

Вівторок, 4 грудня 2012, 16:00

659 населених пунктів Львівщини, котрі не провели цього року повторну нормативну грошову оцінку земель, наступного року ризикують недоотримати додаткові кошти до бюджетів від оновлення оцінки землі згідно із законодавством.

Про це попередила прес-служба ГУ Держземагенства у Львівській області.

Від початку 2012 року Держземагентством Львівщини організовано та завершено оцінку земель всіх 1928 населених пунктів області, укладено угоди та проводиться оновлення нормативної грошової оцінки земель 327 населених пунктів, – зазначено у повідомленні. 

Необхідно провести повторну нормативну грошову оцінку земель у 659 населених пунктів області.

Найбільше населених пунктів, які потребують оновлення цієї оцінки, зосереджено у Бродівському (86), Буському (48), Городоцькому (50), Кам’янка-Бузькому (64), Мостиському (72), Миколаївському (44), Перемишлянському (70), Радехівському (48) та Самбірському (67) районах. 

На Львівщині найбільша кількість населених пунктів по Україні – 1928, – це значна перспектива для області отримувати додаткові кошти до бюджетів від оновлення оцінки землі згідно законодавства.

Затягування з її проведенням впливає на втрату можливості заробити додаткові кошти від плати за землю до бюджетів. Адже, після оновлення нормативної грошової оцінки середня базова вартість збільшується в декілька разів, відповідно збільшуються і надходження коштів від плати за землю до бюджетів місцевих рад. І саме органи місцевого самоврядування та виконавчої влади повинні бути зацікавлені в оновленні оцінки земель населених пунктів.

Держземагентством Львівщини в кожному районі та місті області розробляються та подаються на затвердження програми розвитку земельних відносин. В цих програмах землевпорядники рекомендують та відображають найважливіші етапи розвитку земельних відносин на місцях, заходи з охорони земель, що в подальшому дозволить зберегти землі територій в належному стані та отримувати прибутки до бюджету. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.