Новини

література

Українські та польські археологи презентували у Львові спільну книжку

Українські та польські археологи презентували у Львові спільну книжку

прес-служба НДЦ «Рятівна археологічна служба»

Українські та польські археологи презентували у Львові спільну книжку

Четвер, 26 квітня 2012, 17:22

Сьогодні у Львові відбулась презентація книжки «Археологія долини польсько-української річки Варенжанки», яка є результатом спільного україно-польського проекту. Про це повідомляє прес-служба НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.

У книжці представлено каталог археологічних пам'яток долини Варенжанки з ілюстративним та картографічним матеріалом, історія археологічних досліджень, коротка історія сіл по обидва боки кордону, на території яких здійснювалися роботи.

«Книжка є результатом першого в історії України археологічного обстеження територій, що розділені кордоном. Завдяки проекту українським археологам вдалось вперше провести суцільне обстеження місцевості на предмет виявлення пам'яток археології. Результат – виявлено 158 нових об'єктів», – прокоментував Тарас Милян, заступник директора НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.

У презентації взяли участь фахівці НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України – з української сторони, з польської – працівники Замойського музею в Замості. Проект підтримало Міністерство культури та національної спадщини Польщі. Видання представили Анджей Урбаньські, Єжи Кусьнєж (Замосць, Польща), Олег Осаульчук і Тарас Милян (Львів, Україна).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.