Новини

Львівська облрада

Львівська облрада поговорить про охорону культурних пам’яток на одній із сесій

Львівська облрада поговорить про охорону культурних пам’яток на одній із сесій

apteka.ua/

Львівська облрада поговорить про охорону культурних пам’яток на одній із сесій

Четвер, 6 грудня 2012, 19:34

Комісія культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради ухвалила рекомендувати облраді винести питання про стан охорони культурної спадщини на Львівщині на сесію обласної ради і звернутися до Кабінету Міністрів щодо належної уваги до охорони пам’яток та належного фінансування історикоохоронних робіт на пам'ятках національного значення.

 

Відповідне рішення було прийнято сьогодні на засіданні комісії, повідомила прес-служба Львівської облради.

Члени комісії заслухали інформацію начальника управління охорони культурної спадщини обласної державної адміністрації Валерія Потюка про стан охорони культурної спадщини на Львівщині.

Валерій Потюк представив на розгляд депутатів своє бачення організації роботи управління наступного року та окреслив пріоритетні напрями роботи управління. 

Депутати обговорили стан паспортизації пам'яток культури та архітектури, виконання робіт із їх збереження.

«Під час засідання звучала гостра критика на адресу недобросовісних орендарів приміщень, розташованих в пам'ятках культури та архітектури. Депутати вирішили повернутися до розгляду цього питання на наступних засіданнях комісії, залучивши до участі в них представників міської влади та орендарів», - зазначено у повідомленні.

Нагадаємо, прес-служба Львівської ОДА сьогодні поширила заяву, в якій запевняє, що заяви начальника управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА Валерія Потюка – «це його особисті і поки що непрофесійні ініціативи, які після детального аналізу та вивчення, очевидно призведуть до дисциплінарної відповідальності».

4 грудня начальник управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА Валерій Потюк заявив, що компанія «!Фест», яка володіє мережею кафе у Львові, проводить самовільне будівництво на Площі Ринок, 10. Представники !Фесту, у відповідь, заявили про тиск на компанію з боку областної влади і звинуватили Потюка у лобіюванні власних бізнес-інтересів. 

Сьогодні правоохоронні органи розпочали досудове слідство у справі руйнування об’єктів культурної спадщини за адресою вул.Вірменська,30 у Львові.  

Голова Львівської ОДА Костюк ініціював звернення до прокуратури Львівської області з проханням створити робочу групу для з’ясування об’єктивних причин, що спонукали для розгортання конфлікту між управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради та управлінням охорони культурної спадщини Львівської ОДА.

Управлінням охорони культурної спадщини Львівської ОДА виступило з критикою рішень управління охорони історичного середовища Львівської міської ради щодо: проведення реставраційних робіт у Костелі Єзуїтів (Собор Петра і Павла) у Львові без відповідних дозволів Міністерства культури, капітального ремонту вул. Лесі Українки без належних археологічних розкопів, а також дозволу для підприємства харчування «Княжий келих», розташованого на пр. Свобода у Львові, на засклення літнього майданчику.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.