Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

теплопостачання

Четвер, 11 червня 2020, 14:35

В Україні зменшать тарифи на тепло і гарячу воду

теплопостачання

Уряд прийняв рішення зменшити для населення тарифи на тепло та гарячу воду.

Про це повідомила прес-слукжба Міністерства розвитку громад та територій України.

Вчора, 10 червня, на своєму засіданні Кабінет міністрів прийняв постанову, якою зобов'язав підприємства теплопостачання знизити у діючих тарифах витрати на придбання природного газу.

Як йдеться у повідомленні, тарифна політика в ЖКГ безпосередньо залежить від цінової політики в паливно-енергетичному комплексі, а в умовах функціонування ринку природного газу його вартість для підприємств теплопостачання змінюється щомісяця. У минулому опалювальному сезоні ціна природного газу коливалася від 2897 до 4899 гривень за тисячу кубометрів.

"Оскільки ціна природного газу у кожному з місяців опалювального сезону 2020-2021 рр. буде змінюватися згідно ринку, тарифи необхідно переглянути до початку опалювального сезону, адже важливо визначити розмір витрат на придбання природного газу, оскільки він складає 80-85% в структурі тарифу. Для населення тарифи на тепло та гарячу воду зменшаться", – заявила заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

Ці зміни, дозволяють підприємствам ТКЕ планувати витрати на придбання природного газу (з метою включення їх до складу тарифів) на рівні середньої ціни природного газу, що склалася за минулий опалювальний сезон.

Також для більшості підприємств ТКЕ з’являється можливість зменшити тарифи на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, оскільки такі тарифи включали раніше витрати на придбання природного газу вищі від середньої ціни газу минулого опалювального сезону.

Зазначимо, ціна газу для населення у квітні знизилася на 15%, до 2,9 грн за кубометр. Загалом, ціна газу для населення впала на 38%, починаючи з січня 2020 року.

Додамо, з 1 липня в Україні планують відкрити ринок природного газу для побутових споживачів – клієнт зможе обирати постачальника газу і змінювати його.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.