Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

борщівник Сосновського

П'ятниця, 12 червня 2020, 17:09

Найбільше борщівника Сосновського виявили на Турківщині

борщівник Сосновського

З початку року у області знищили борщівника Сосновського на площі у майже 130 га. 

Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Найбільші осередки борщівника зафіксували у Турківському (218 га), Старосамбірському (89 га) та Дрогобицькому (55 га) районах. З початку року на території Львівщини знищили борщівника Сосновського на площі майже 130 га.

"Для боротьби з борщівником Сосновського, який тільки починає проростати, використовують метод зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см нижче рівня ґрунту. Рідше застосовується хімічний метод боротьби. Першу обробку проводять коли висота рослин не перевищує 50 см, що дозволяє безпечно проникнути в центр його заростей. Однак, необережне використання такого методу може призвести до ураження інших рослин, мікроорганізмів, комах, забруднення водойм" – пояснив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

За його словами, впродовж 2019 року площа поширення рослини зменшилася на 150 га, у порівнянні з попереднім роком, завдяки поверненню земель знову у с/г вжиток.

Зазначимо, у квітні цього року у Держпродспоживслужбі заявили, що звилучать борщівник Сосновського зі списку кормових культур для боротьби із цим шкідником.

Нагадаємо, у 2016 році в рамках проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини" Варіанти дослідили проблему поширення і боротьби з борщівником Сосновського, що є рослиною-шкідником.  

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.