Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Інфраструктура

i1.poltava.pl.ua

П'ятниця, 27 квітня 2012, 12:05

Ліки для гіпертоніків дорожчати не будуть

Міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова пообіцяла, що ліки для гіпертоніків не дорожчатимуть. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.

Вчора, 26 квітня, Міністерство охорони здоров'я та провідні вітчизняні виробники лікарських засобів підписали Меморандум.

«Українські фармацевти засвідчили підтримку ініціатив Уряду, спрямованих на підвищення рівня життя українських громадян до європейських стандартів. В цьому контексті вони підтримали ухвалену на минулому засіданні Кабінету Міністрів Постанову «Про проведення пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонічну хворобу», – зазначено в повідомленні.

«Пілотний проект розпочнеться 1 червня. Його мета – МОЗ і фармацевтична промисловість будуть спільно працювати з медиками над поліпшенням здоров'я українців, продовженням їхнього життя. Ми беремо на себе спільні зобов'язання», – заявила Раїса Богатирьова.

Міністр також повідомила, що хворі-гіпертоніки зможуть отримати знижки на необхідні їм ліки. Для цього буде достатньо пред'явити в аптеці рецепт від лікаря.

Українські виробники лікарських засобів взяли на себе зобов'язання на період проведення пілотного проекту забезпечити виробництво якісних лікарських засобів в кількості, необхідній для потреб всіх хворих на гіпертонічну хворобу. Крім того, вони пообіцяли не підвищувати ціни на зазначені лікарські засоби та забезпечити на своїх підприємствах двомісячний запас медпрепаратів, на які розповсюджується реалізація Пілотного проекту.

Зі свого боку, Міністерство охорони здоров'я зобов'язалося залучати представників вітчизняних фармацевтичних компаній та громадських професійних фармацевтичних об'єднань до участі в підготовці урядових рішень та нормативних актів МОЗ з питань регулювання ринку фармацевтичної продукції, забезпечувати своєчасну реєстрацію медпрепаратів, а також оптово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Меморандум підписали керівники Об'єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України, ТОВ Фармацевтична компанія «Здоров'я», ЗАТ «Фармацевтична компаній «Дарниця», Корпорації «Артеріум», ВАТ «Київський вітамінний завод», ЗАТ Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ВАТ «Фармак», ВАТ «Луганський хіміко-фармацевтичний завод».

Нагадаємо, в рамках реалізації передбачених урядом реформ системи ціноутворення в галузі медицини, деякі медпрепарати для українців можуть подешевшати на 20-50%. У першу чергу це стосується «соціальних» лікарських засобів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.