Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

реалібіталійний центр

Фб Діденко

Четвер, 20 серпня 2020, 13:28

На Львівщині викрили реаблітаційний центр, у якому незаконно утримували людей

реалібіталійний центр

У центрі під виглядом надання допомоги від алко- та наркозалежності експлуатували 17 людей.

Про це повідомила прокурорка Львівської області Ірина Діденко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Сьогодні у Жовківському районі виявили та припинили незаконну діяльність "реабілітаційного центру", який працював без жодних дозвільних документів та без залучення медиків і де, під виглядом надання медичної допомоги від алко- та наркозалежності, експлуатували людей.

Роботу цього центру організували: директор, уродженець Харківщини, який проживає у Львові, та керівниця зі Житомирської області, яка працювала і  жила безпосередньо на роботі. Допомогу їм надавали ще 5 осіб.

"Встановлено, що вказані особи використовували уразливий стан пацієнтів та чинили психологічний тиск, примушуючи, при цьому, безоплатно працювати. Самовільно залишити центр люди не могли, бо перебували під постійним наглядом персоналу. Водночас, пацієнти потрапляли до "центру" проти своєї волі, а їх "лікування" оплачували родичі. Вартість за місяць сягала 9 000 грн, не враховуючи кошти на медикаменти чи особисті потреби. При цьому родичі думали, що їх рідних лікують" – наголосила Ірина Діденко.

За її словами, у центрі незаконно утримували 17 осіб, яких били та не давали можливості спілкуватися із рідними.

"Наразі, готуємо підозри та клопотання про обрання запобіжних заходів. Дії імовірних зловмисників кваліфікуємо за ч.2 ст.149 (торгівля людьми) КК України, санкція якої передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна" – додала Діденко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.