Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Михайло Цимбалюк

westnews.info

Прес-реліз,   Понеділок, 19 жовтня 2020, 17:30

Комітет ВРУ визнав роботу уряду з формування прожиткового мінімуму незадовільною – Цимбалюк

Михайло Цимбалюк

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів визнав роботу уряду з формування прожиткового мінімуму незадовільною.

Про це заявив народний депутат України, перший заступник голови цього комітету, голова Львівської обласної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк в ефірі телеканалу «Рада», інформує прес-служба Львівського обласного партосередку.

За словами Михайла Цимбалюка, народні депутати стурбовані тим, що із січня наступного року Кабінет Міністрів має намір закріпити цей соціальний показник на рівні 2189 гривень. Тільки в грудні 2021-го його готуються підняти до 2490 гривень. Однак не варто забувати про прогноз на інфляцію, який уряд закладає на рівні 7,2%. Тобто, як зауважив Цимбалюк, таке підвищення практично «з’їсть» сама інфляція.

Він повідомив, що в травні нинішнього року у Верховній Раді відбулися парламентські слухання, під час яких народні депутати та урядовці разом із представниками громадськості говорили про основи формування прожиткового мінімуму. Після того в законодавчому органі влади проголосували за постанову і зобов’язали Кабмін провести низку невідкладних заходів.

Зокрема, за словами Михайла Цимбалюка, прем’єр-міністр мав сформувати міжвідомчу робочу групу, до якої повинні були увійти представники міністерств та громадськості, а також народні депутати. На цьому інформаційному майданчику мала відбутися фахова дискусія з приводу того, що ж таке прожитковий мінімум для нашої країни і які показники варто враховувати під час підготовки бюджету на наступний 2021-й рік.

Утім Цимбалюк пояснив, що Кабінет Міністрів цього не виконав. Водночас, ще до ухвалення бюджетної резолюції, тобто до вересня 2020-го, варто було ухвалити урядову постанову, якою формувався б споживчий кошик. Саме на його основі й формується прожитковий мінімум. Ідеться про перелік усього необхідного для гідного життя людини, а саме: про продукти, засоби гігієни, одяг, кошти на проїзд тощо. І це значно більше, ніж те, що запропонував уряд у проекті бюджету.

Як зауважив нардеп, під час обговорення на комітеті з’ясувалося, що уряд навіть не намагався виконати парламентську постанову і провести дискусію з приводу формування прожиткового мінімуму.

«Міністри забувають, що їх на роботу найняла саме Верховна Рада. Таке нехтування позначається на житті українців, бо мінімальна пенсія за пропозицією уряду на наступний рік заморожується. Тобто уряд пропонує заморозити бідність і не пропонує взагалі шляхів виходу з цієї ситуації» – пояснив Цимбалюк.

За словами Цимбалюка, під час засідання в комітеті велася жвава полеміка з приводу цього питання. Внаслідок обговорення одноголосно ухвалено рішення визнати роботу уряду за соціальним напрямом незадовільною. Парламентарії також домовилися викликати на годину запитань до уряду прем’єр-міністра для того, щоб отримати пояснення з приводу того, на основі яких показників уряд і Міністерство фінансів формували проект прожиткового мінімуму.

У ефірі телеканала «Рада» Михайло Цимбалюк підтвердив, що його колеги по комітету загалом незадоволені рівнем співпраці з Кабінетом Міністрів.

«Із Міністерством соціальної політики є хоча б дискусія, там працюють фахові люди. А от до Міністерства фінансів маємо великі питання. Вони не підтримують жодної законодавчої ініціативи соціального комітету, пояснюючи все тільки відсутністю коштів. Це не проблема комітету, що немає грошей. Те, що в державі немає грошей, – це проблема прем’єра, міністра фінансів, керівника податкової служби» – додав Цимбалюк.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.