Новини

Міжнародна політика

Президент Австрії відмовився від участі у саміті в Ялті

Президент Австрії відмовився від участі у саміті в Ялті

polblog.ru

Президент Австрії відмовився від участі у саміті в Ялті

П'ятниця, 27 квітня 2012, 16:45

Президент Австрії Хайнц Фішер слідом за президентом Німеччини відмовився приймати участь у 18-му саміті голів держав Центральної Європи, який відбудеться 11-12 травня у Ялті.

«Президент не прийняв запрошення на цей саміт через щільний робочий графік, і повідомив про це українській стороні ще три тижні тому», - повідомила прес-секретар Фішера.

Також під питанням участь в ялтинському саміті і президента Чехії Вацлава Клауса. За інформацією голови представництва ЄС Жозе Тейшейри, швидше за все, Клаус також проігнорує участь в саміті.

Нагадаємо, першим поїздку на зустріч президентів країн Центральної Європи, яка відбудеться в травні в Ялті, скасував президент Німеччини Йоахім Гаук. У відомстві федерального президента повідомили, що рішення голови держави не їхати в Ялту було прийнято саме з урахуванням поводження з Юлією Тимошенко та іншими політичними ув'язненими.

Раніше Європейська комісія в терміновому порядку зажадала від української влади пояснити, що відбувається з ув'язненим екс-прем'єром. «Ми в терміновому порядку чекаємо роз'яснення від української влади про ситуацію з Тимошенко і наполягаємо на тому, щоб відповідна і незалежна людина і її адвокат отримали до неї строковий доступ на досить тривалий період», - сказали в Європейській комісії.

У посольстві США в Україні також заявили про намір розібратися з ситуацією з можливим побиттям Юлії Тимошенко. Тимошенко повідомила, що її вдарили в живіт і силою стягли з ліжка. Тюремна влада каже, що ув'язнену ніхто не бив і не принижував, і що в голодування опозиціонерки повірять лише тоді, коли побачать письмовий доказ цього факту.

Джерело: Ліга. Новини

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.