Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Ярослав Дубневич

Четвер, 11 лютого 2021, 17:51

Дубневич і Козак прогуляли найбільше засідань парламенту серед львівських нардепів

Ярослав Дубневич

Ярослава Дубневича і Тараса Козака прозбавили відшкодування витрат на здійснення депутатських повноважень за 13 місяців через прогули.

Про це повідомляє громадський рух "Чесно".

Починаючи з 1 листопада 2019 року, дня запровадження у парламенті фінансового покарання за прогульництво, до 24 грудня 2020 року 235 народних депутатів Верховної Ради 9 позбавили 38,8 мільйона гривень виплат через неучасть у голосуваннях на пленарних засіданнях та у засіданнях комітетів без поважних причин. 

Протягом 13 місяців, протягом яких депутата могли покарати за прогульництво, вісім народних депутатів щомісяця потрапляли до переліку прогульників. Із львівських це Тарас Козак від партії "Опозиційна платформа – За життя" і Ярослав Дубневич з партії "За майбутнє".

Найбільше прогульників було в групі "За майбутнє" (92% депутатів групи оштрафували за прогули), в париії "Опозиційна платформа – За життя" (86%) та групі "Довіра" (80%). На останньому місці – "Голос", де оштрафували 40% депутатів.

За кількістю депутатів, яких хоча б раз штрафували за прогули, лідером є фракція "Слуга народу". Ця фракція є найбільшою в парламенті. На другому місці – "Опозиційна платформа – За життя", на третьому – "За майбутнє".

Нагадаємо, у грудні 2020 року трьох нардепів з Львівщини прозбавили відшкодування витрат на здійснення депутатських повноважень через прогули.

У 2019 році Верховна Рада позбавила народних депутатів щомісячних виплат за постійні прогули. Зокрема, за пропуски засідань Верховної Ради без поважної причини депутатів позбавляють коштів на здійснення депутатських повноважень, натомість заробітну плату залишили. 

Додамо, Ярослав Дубневич переміг на позачергових парламентських виборах, які відбулися 21 липня 2019 року, у 120 виборчому окрузі Львова. 31 жовтня 2019 року Верховна Рада прийняла рішення про зняття недоторканості, затримання та арешт Дубневича через незаконне привласнення майна та зловживання службовим становищем, яке завдало збитків Укрзалізниці. 

Тарас Козак потрапив у першу десятку списку Опозиційної платформи – За життя на парламентських виборах 2019 року й пройшов у Верховну Раду. Він був нардепом ВРУ 8 скликання – у жовтні 2014 року Козак пройшов у виборчому списку політичної партії Опозиційний блок під №14.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.