Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Андрій Білий

Четвер, 25 березня 2021, 14:05

Садовий захищає підозрілого кримчанина Білого від шпигунських шкандалів

Андрій Білий

Депутати міськради звернулися до Садового з вимогою звільнити Андрія Білого з посади через його зв'язки з російськими олігархами.

Сьогодні, 25 березня, на сесії Львівської міської ради депутат від Голосу Ігор Шолтис зачитав звернення до міського голови Львова Андрія Садового та голови СБУ Львівщини від ГО "Сихів медіа", ГО "Рідний Сихів", ГО "Рідний Львів", ГО "Традиція", ГО "Інститут суспільних ініціатив", ГО "Суспільство майбутнього", ГО "Молода Галичина", ГО "Сокіл", ГО "Закон та порядок", координаційної ради Львівщини при Львівській ОДА.

Громадські організації вимагають у Садового звільнити Андрія Білого з посади директора департаменту житлового господарства та інфраструктури міської ради та в.о. начальника управління безпеки міста.

"Є документальні свідчення, що Андрій Білий, який виконує обов'язки начальника управління безпеки міста, є пов'язаний із особами, які ідентифіковані СБУ як такі, які суперечать збереженню суверенітету та цілісності України" – йдеться у зверненні.

За словами Шолтиса, Білий, очоливши департамент житлового господарства міськради у 2015 році, просував виплату міськрадою компенсації компанії дружини російського бізнесмена Ігоря Чуркіна ТзОВ "Оптимум Фактор" за  автобуси до Євро-2012. Чуркіну СБУ заборона в'їзд в Україну.

А батько Білого є депутатом Севастопольської міської ради від партії "Єдина Росія" та ідентифікований СБУ як "посібник окупантів". Його фірма має частку у ТзОВ "Оптимум Фактор".

"Звертаючись до голови СБУ у Львівській області, висловлюємо своє занепокоєння гальмуванням справи по поверненню так званих "боргів" ЛАЗу та тісними зв'язками Андрія Білого з політичними та комерційними діячами РФ та просимо вжити заходів щодо притягнення до відповідальності Білого за лобіювання інтересів держави-агресора" – наголосив Ігор Шолтис.

Натомість Садовий відповів, що Білий народився у Криму, проте вже багато років працює у Львівській міськраді.

"Він є громадянином України, не підтримує контактів з своєю родиною і не поділяє її поглядів. Це я знаю з його слів. Жодного відношення до Росії та Чуркіна Білий не мав і не має – те, що я знаю. Але якщо СБУ щось доведе і знайде, то я сам особисто попрошу керівника СБУ Львівської області дослідити всі ці факти, можливо я чогось не знаю. Однак звинувачувати людину може тільки суд. Якщо буде доведена його провина – нема питань" – зазначив Андрій Садовий.

Нагадаємо, 16 березня цього року Юрій Діль звільнився з посади начальника управління безпеки міста, а виконання обов'язків начальника цього управління поклали на Андрія Білого, директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.