Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Михайло Цимбалюк

Прес-реліз,   Вівторок, 8 червня 2021, 17:30

Право на достойне пенсійне забезпечення – Цимбалюк

Михайло Цимбалюк

На тимчасово окупованих територіях станом на серпень 2014 року перебувало на обліку 1 мільйон 278 тисяч пенсіонерів.

Про це повідомив народний депутат України від ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк, інформує прес-служба Львівського обласного партосередку.

«На тимчасово окупованих територіях станом на серпень 2014 року перебувало на обліку 1 мільйон 278 тисяч пенсіонерів, зокрема у Донецькій області – 767 тисяч осіб, у Луганській – 511 тисяч осіб.

Із них щодо виплати пенсії на контрольованій території хоча б один раз звертались приблизно 91% від усієї кількості пенсіонерів. Відтак жодного разу не зверталися на підконтрольній території щодо поновлення пенсійних виплат 119 тисяч пенсіонерів.

При цьому дані про перебування таких пенсіонерів в живих, чи проживають вони за попередньою адресою або виїхали до інших країн відсутні.

Наразі в Уряді позбавлені можливості виплачувати пенсії на непідконтрольних українській владі територіях. На тимчасово неконтрольованій державною владою території Донецької та Луганської областей органи Пенсійного фонду України, які уповноважені проводити нарахування та виплату пенсій, відділення поштового зв’язку та банківські установи не функціонують, тому виплата пенсій на цій території не проводиться.

У органів державної влади є дані лише про те, скільки пенсіонерів було до окупації і скільки з них уже хоч раз зверталися за пенсією на підконтрольній території.

У світовій історії не було випадків, коли виплати пенсіонерам, що проживають на територіях, які відібрані в держав, виплачується країною, у якої відібрали територію. Наразі ж мета законотворців уніфікувати усю законодавчу базу, аби право на достойне пенсійне забезпечення мали усі українці.

Саме про це наголошували нині на засідання «круглого столу» на тему: «Невиплата заборгованості по пенсіях внутрішньо переміщеним особам та громадянам України, що мешкають на непідконтрольних територіях: порушення прав чи сьогоденна реальність?», який відбувся під моїм головуванням на Комітеті ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів» – наголосив Цимбалюк.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.