Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

медичний заклад у Львові

П'ятниця, 11 червня 2021, 14:40

На Львівщині розпочали вивчення імунітету до Covіd-19

медичний заклад у Львові

У окремих населених пунктах області проведуть дослідження розповсюдженості антитіл до коронавірусу, що передбачає забір крові з вени.

Про це повідомила пресслужба Львівської обласної ради.

Львівський обласний центр громадського здоров'я розпочав на території Львівської області сероепідеміологічне дослідження розповсюдженості антитіл до коронавірусу Sars-CoV-2, що спричиняє гостру респіраторну хворобу Covid-19.

Дослідження проведуть у обраних випадковим чином населених пунктах області, відповідно до методології дослідження з метою отримати репрезентативну вибірку для всього населення України:

- Дрогобицький р-н (м. Борислав, м. Дрогобич, м. Стебник, с. Зимівки, с. Орів, смт Східниця);

- Золочівський р-н (м. Броди, м. Броди, с. Будиголош, с. Грабова, с. Гаї-Смоленські, с. Пониква, с. Липина, с. Орани, с. Топорів, с. Заболото, с. Леньків, смт Підкамінь, с. Стрихалюки);

- Львівський р-н (м. Кам’янка-Бузька, м. Львів, с. Верени, с. Колоденці, с. Підгайчики, с. Косичі, с. Шопки, с. Потелич - вул. Шевченка, с. Хитрейки, с. Цитуля, смт Брюховичі);

- Самбірський р-н (м. Самбір, с. Задністря, с. Тур’є);

- Стрийський р-н (с. Довголука, смт Верхнє Синьовидне, смт Розділ, смт.Славське);

- Червоноградський р-н (с. Торки, смт Жвирка);

- Яворівський р-н (м. Новояворівськ, с. Віжомля, с. Добростани, с. Кертинів, смт Немирів).

Сероепідеміологічне дослідження передбачає забір зразків крові з вени з наступним визначенням антитіл класу Ig G до коронавірусу Sars-CoV-2 та проведення опитування безпосередньо у домогосподарствах.

Дослідження реалізують у партнерстві п’ять організацій: Центр громадського здоров’я МОЗ України, Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка, Центр соціальних експертиз ім. Ю. Саєнка, Медична лабораторія "Діла" та Товариство Червоного Хреста України. 

Також залучені департаменти охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій, заклади охорони здоров’я та окремі медичні працівники. 

Нагадаємо, цими вихідними по одному центру вакцинації від коронавірусу відкриють у Дрогобичі, Стрию, Червонограді, Самборі та Новояворівську, а у Львові з цієї суботи щовихідних у Львові працюватимуть центри вакцинації у ТРЦ Forum Lviv та Центрі Довженка.

Додамо, 29 травня на території стадіону "Арена Львів" запрацював центр вакцинації населення, де роблять щеплення особам, що записалися у чергу на вакцинацію від коронавірусу через мобільний додаток "Дія". Також до "Арени Львів" організували безкоштовний доїзд.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.