Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

АЗС

П'ятниця, 13 серпня 2021, 16:23

Мінекономіки зменшило граничну вартість бензину і дизпалива

АЗС

Мінекономіки оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину і дизпалива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Мінекономіки, на підставі розрахунків НАК "Нафтогаз України", оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину і дизельного палива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

Зокрема, середня вартість 1 літра бензинів становить 26,67 грн/л, 1 літра дизпалива – 21,64 грн/л, а гранична вартість бензину на середину серпня – 31,67 грн за літр, дизпалива – 28,64 грн за літр.

Із середньої вартості палива вираховується гранична ціна його реалізації на АЗС на середину серпня.

З урахуванням максимальної торговельної націнки гранична вартість бензину становить 31,67 грн/л, дизпалива – 28,64 грн/л.

Порівняно з початком серпня середня ціна на бензини знизилася на 19 копійок, на дизпаливо – на 60 копійок.

Нагадаємо, Кабінет міністрів постановою від 14 травня встановив на період дії карантину граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива – не вище 7 грн/літр і бензину – не вище 5 грн/літр.

На початку червня граничну ціну літра бензину і дизпалива підняли на 56 та 62 копійки, а наприкінці того ж місяця – з 25,82 грн до 25,84 грн за літр, для дизельного палива з 22,09 грн до 22,23 грн за літр.

А ще в березні в Антимонопольному комітеті заявили, що найбільші мережі АЗС безпідставно підвищують ціни на бензин і рекомендували знизити ціни на пальне, а в квітні в Україні спостерігали значне коливання роздрібних цін на нафтопродукти та скраплений газ.

Додамо, з початку серпня в Україні зросли ціни на скраплений газ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.