Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»
sajty bukmekeriv

Політика

Євген Кузик

Фб ЄС Львів

Четвер, 7 жовтня 2021, 15:50

Депутати ЄС просять владу дофінансувати охорону здоров'я та запобігти звільненню 130 тисяч медиків

Євген Кузик

Депутати ЄС направили звернення до центральної влади з проханням прийняти збалансований держбюджет на 2022 рік щодо забезпечення сфери охорони здоров’я.

Обранці Львівської міської ради від ЄС просять Верховну Раду та Кабмін негайно погасити заборгованості виплати заробітної плати медичним працівникам та недопустити скорочення посад медпрацівників. Відповідне звернення сьогодні, 7 жовтня, на сесії Львівської міської ради озвучив депутат Європейської Солідарності Євген Кузик.

"В Україні склалася катастрофічна ситуація із фінансовим забезпеченням сфери охорони здоров’я. На кінець 2020 року в системі охорони здоров’я працювало 273 526 осіб середнього медичного персоналу та 147 361 лікарів-фізичних осіб. Тобто, фактично, в медичних закладах працює лікарів та осіб середнього медичного персоналу на 130 тисяч більше, ніж уряд розрахував у проєкті Державного бюджету на 2022 рік. Це означатиме неминуче скорочення 130 тисяч посад медичних працівників. Це безпрецедентно ганебне ставлення до сфери охорони здоров’я, приниження медичних працівників, особливо в умовах боротьби з пандемією. Скорочення видатків на охорону здоров’я сьогодні – це удар як по медках, так і по пацієнтах" –запевнив Євген Кузик.

За його словами, заборгованість зарплат серед медиків з початку року критично зросла – майже в 4 рази.

"За даними Держстату, станом на 1 серпня 2021 року заборгованість по зарплатах в системі охорони здоров’я та надання соціальної допомоги становила 108,5 млн грн. Обсяг коштів Державного бюджету України, що спрямовується на реалізацію програми медичних гарантій, повинен становити не менше 5% валового внутрішнього продукту України. Ми попереджаємо: сьогодні місцеві бюджети практично порожні. Вони не здатні дотувати ті сфери, які недофінансовуються з Державного бюджету. Місцеві бюджети не зможуть врятувати від скорочення 130 тисяч посад медпрацівників. Сьогодні ми вимагаємо негайно погасити заборгованості виплати заробітної плати медичним працівникам; вжити невідкладних заходів для недопущення скорочення посад медичних працівників; у проєкті Державного бюджету на 2022 рік передбачити фінансування сфери охорони здоров’я у повному обсязі" – наголосив депутат від ЄС.

Публікація у межах Програми висвітлення діяльності Львівської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів у засобах масової інформації.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.