Новини

Во "Свобода"

«Свобода» стверджує, що Монумент радянським воїнам у Турці таки демонтують

«Свобода» стверджує, що Монумент радянським воїнам у Турці таки демонтують

business-community.com.ua

«Свобода» стверджує, що Монумент радянським воїнам у Турці таки демонтують

Середа, 2 травня 2012, 14:55

Депутати Турківської міськради розглянули протест прокурора на своє рішення від 4 квітня "Про перепоховання воїнів радянської армії" і «частково задовольнили протест, внесли зміни до рішення, аби воно відповідало вимогам законодавства, однак не відмовилися від наміру перенести з центру міста пам'ятник совєцьким воїнам та перепоховати останки на цвинтарі». Про це повідомляє прес-служба ЛОО ВО «Свобода».

У засіданні сесії взяли участь депутати-свободівці Львівської обласної ради Олеся Байко та Ярослав Мудрий. Вони наголосили, що постамент із зіркою на площі Ринок у центрі міста не має жодної історичної цінности. Згідно з листом Управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА за підписом начальника управління В.Івановського, цей об'єкт не включено до переліку пам'яток культурної спадщини. Окрім того, є докази, зокрема свідчення очевидців, що під постаментом покояться не воїни-червоноармійці регулярної армії, а енкаведисти, – йдеться у повідомленні.

Органи прокуратури Львівщини наприкінці квітня внесли протест на рішення Турківської міської ради щодо перенесення пам'ятного знаку, який увічнює перемогу у Великій вітчизняній війні. Турківська міська рада, приймаючи таке рішення, порушила вимоги чинного законодавства, відповідно до якого такі пам'ятні знаки, що увічнюють перемогу у Великій Вітчизняній Війні, зберігаються державою, а їх руйнування чи наруга карається законом. У випадку відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор Турківського району звернеться до суду із заявою про визнання акту незаконним.

Нагадаємо, 4 квітня в місті Турка місцевою радою прийнято рішення про знесення меморіалу радянським воїнам, загиблим у Великій Вітчизняній війні.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.