Новини

Соціум

Понад 800 дітей-інвалідів Львова навчаються у звичайних школах – Косів

Понад 800 дітей-інвалідів Львова навчаються у звичайних школах – Косів

fakty.ictv.ua

Понад 800 дітей-інвалідів Львова навчаються у звичайних школах – Косів

Понеділок, 4 лютого 2013, 13:45

833 дитини з інвалідністю відвідують звичайні, а не спеціалізовані школи та садочки у Львові.

Про це сьогодні, 4 лютого, на брифінгу про завершення роботи канадсько-українського проекту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні» повідомив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів, інформує кореспондент Варіантів.

Василь Косів уточнив, що це 292 класи, де навчаються 1-2 дитини з інвалідністю: «Навчання дітей-інвалідів з дітьми без вад в одному класі в школі чи садочку має лише позитивні моменти, особливо для дітей без інвалідності. Вони виростають з іншою ментальністю, інакше дивляться на світ, виховують в собі розуміння до інших».

Окрім цього, Василь Косів зазначив, що сучасні стандарти вимагають 100% пристосування до потреб інвалідів усіх будівель у Львові. Мова не лише про школи чи садочки. Споруди в історичній частині Львова потребують реконструкції, бо в часи, коли вони будувалися, не було таких вимог і зараз є суперечність пам'ятко-охоронного законодавства з правами інвалідів.

«Місто працює насамперед над об'єктами, якими користується велика кількість людей: лікарні, садочки, школи, поліклініки. Там, де неможливо це зробити з центрального входу, то є задні чи бокові входи. Є вимоги стосовно транспорту, які ми закладали при купівлі нових трамваїв та тролейбусів. Вони ще не всі виконані і треба ще багато над цим працювати. Всі зупинки повинні бути пристосовані до потреб неповносправних. Звукові світлофори повинні розміщуватись насамперед там, де живуть або працюють компактно незрячі або слабозорі. Що стосується безбар'єрності, то на цей рік ми запланували завершити роботи з пониженнямми на тротуарах. Сподіваємося, що кошти на це врахуються при розгляді бюджету розвитку на сесії міської ради і відповідно до суми, яку там буде закладено. ми проводитимемо роботи», - додав заступник міського голови.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.