Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Михайло Фрідман

Вівторок, 17 травня 2022, 11:53

У садового кумпеля Фрідмана арештували активів на 12 мільярдів

Михайло Фрідман

Суд заарештував активи кіпрських компаній російського мільярдера Михайла Фрідмана та його партнерів вартістю 12 мільярдів гривень.

Про це повідомляє генеральна прокурорка Ірина Венедіктова на своїй сторінці у Фейсбуці.

Суд наклав арешт на активи кіпрських компаній російського олігарха, уродженця Львова, Михайла Фрідмана на понад 12,4 млрд грн, через які він володіє Альфа Банком.

"Арештовані активи російського олігарха Фрідмана в Альфа Банку на понад 12,4 млрд грн. Це цінні папери кіпрських компаній афілійованих із бізнесменом, які були на рахунках в банку. Раніше, також за клопотанням прокурорів Офісу Генпрокурора, були арештовані 469 млн грн коштів з рахунків у Альфа Банку, які вже готувались до виведення в Росію. При цьому з легалізацією особливо не "заморочувались". Наприклад, оформили удаваний правочин, за яким за космічну суму придбали фірму з копійчаним статутним капіталом" – заявила Венедіктова.

За її словами, російський олігарх та бізнесмени через підконтрольні кіпрські компанії та належну їм банківську установу, до війни й упродовж збройної агресії РФ проти України, легалізували активи цих компаній на 1,1 млрд грн.

 

Нагадаємо, що головою Наглядової ради Консорціуму "Альфа-Груп" є російський мільярдер, уродженець Львова Михайло Фрідман, який з 28 лютого цього року потрапив під санкції Євросоюзу, а з 15 березня санкції проти нього запровадила й Велика Британія.

Ще на початку березня Михайло Фрідман заявив, що передасть свою частку в Альфа Банку особам-резидентам України, яких погодить Національний банк. У квітні він обрав довірену особу, яка розпоряджатиметься його акціями у Альфа-Банку Україна.

Раніше Фрідман надіслав своїм працівникам лист, в якому засудив вторгнення Росії до України, а російський бізнесмен Пьотр Авен, який разом з Фрідманом є співвласником Альфа Банку та інвесткомпанії LetterOne, заявив, що оскаржуватиме санкції, які запровадив проти нього Євросоюз та Велика Британія.

Українська філія російського банку Альфа-Банк Україна з 2011 до 2018 року була титульним спонсором фестивалю Alfa Jazz Fest, який з 2018 року називається Leopolis Jazz Fest.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.