Новини

Соціум

Львів'яни вшанують пам'ять політичної діячки Ольги Басараб

Львів'яни вшанують пам'ять політичної діячки Ольги Басараб

loda.gov.ua/

Львів'яни вшанують пам'ять політичної діячки Ольги Басараб

Вівторок, 5 лютого 2013, 15:35

12 лютого львів'яни урочистим покладанням квітів вшанують пам'ять видатної громадської та політичної діячки Ольги Басараб.

Про це Варіанти повідомив департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю львівської обласної державної адміністрації.

Програмою заходів передбачене урочисте покладання квітів від обласної влади та громадськості до могили Ольги Басараб, проведення чину панахиди та громадське віче.

Заходи розпочнуться 12 лютого 2013 року о 12:00 біля могили Басараб на Янівському кладовищі.

Ольга Басараб була видатною громадською та політичною діячкою, організаторкою 1 жіночої чоти УСС у Львові. У 1918–1923 рр. О. Басараб працювала бухгалтером посольства України у Відні, водночас була українською розвідницею. З метою збору військово-стратегічної та політичної інформації вона відвідувала Данію, Німеччину, Норвегію, інші держави. Провадила харитативну й просвітницьку діяльність у Комітеті допомоги раненим і полоненим у Відні та в Комітеті допомоги цивільному населенню, за що відзначена міжнародною організацією Червоного Хреста. Член управи Українського жіночого союзу у Відні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.