Новини

Львівська міськрада

Автоматизована система зовнішнього освітлення Львова обійшлася удвічі дорожче, ніж стверджує Садовий

Автоматизована система зовнішнього освітлення Львова обійшлася удвічі дорожче, ніж стверджує Садовий

unian.ua

Автоматизована система зовнішнього освітлення Львова обійшлася удвічі дорожче, ніж стверджує Садовий

П'ятниця, 15 лютого 2013, 11:18

Комп’ютеризована система зовнішнього освітлення, яку у жовтні минулого року презентував міський голова Львова, коштувала в два рази дорожче, ніж звітує мерія.

Це випливає з відповіді Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради на запит видання "Наші гроші. Львів".

Згідно зі відповіддю департаменту, автоматизоване освітлення обійшлося міському бюджету у 1,8 млн грн.

З них 1,03 млн грн за тендером, проведеним 24 листопада 2010 року, в якому перемогла фірма "СЕА Електронікс". І ще 756,3 тис. грн  – у 2012 році.

Комп’ютерну систему освітлення в місті намагались впроваджувати і раніше – у 2008 році, однак тоді результат виявився невдалим. Попри те, що система не запрацювала, за її розробку та  інсталювання львівське підприємство "Комплект-Сервіс" отримало 2 млн 98 тис. грн.

Сьогодні справа про повернення коштів в міський бюджет перебуває в суді. Останнє засідання відбулось 12 грудня 2012 року. Проте ні воно, ні кілька десятків попередніх, не повернули гроші. Головний аргумент Львівської міської ради в суді – не підписані акти виконаних робіт. Тобто оплату здійснили, але роботу не прийняли.

В департаменті житлово-комунального господарства ЛМР намагаються не пов’язувати дві системи освітлення – мовляв, було одне, не спрацювало, а те, що працює, то зовсім інше. Проте судові розгляди свідчать про інше.

Наприклад, 26 січня 2011 року "Комплект-Сервіс" подав позов до Господарського суду Львівської області до відповідача ЛКП "Львівсвітло" та Департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, про "зобов’язання до вчинення дій". Підприємство вимагало визнання незаконним призначення та проведення тендеру "Реконструкція мереж зовнішнього освітлення з використанням сучасних енергозберігаючих технологій". Тендеру, за результатами якого місті і було встановлено систему автоматизованого освітлення.

Фірми стверджувала, що документація конкурсних торгів була розроблена під конкретну систему та конкретного виконавця. Проведена технічна експертиза підтвердила, що встановлена система справді не може повною мірою синхронізуватися з технологією ADDAX, яка вже частково була інстальована в міські мережі, хоча і не працювала. Проте суд не задовольнив вимоги позивача.

В мерії "Нашим грошам. Львів" повідомили, що 7 липня 2009 року робоча комісія Львівської міської ради не прийняла роботу фірми "Комплект–Сервіс", оскільки визнала її неякісною. Висновок комісії засвідчив, що впровадження "Автоматизованої системи керування зовнішнім освітленням м.Львова на базі технології ADDAX" є неперспективним, недоцільним та небезпечним.

Керівник департаменту наголошує, що представники ЛКП "Львівсвітло" не підписували акти виконаних робіт. Але заплатили за нежиттєздатну систему майже 3 млн грн.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.