Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

П'ятниця, 20 січня 2023, 16:15

Довжик не змогла вимолити у комісії фінансів 35 млн на обслуговування кредиту Садового

Комісія фінансів та планування бізнесу не підтримала прохання департаменту фінансової політики Львівської міськради щодо виділення 35 млн на обслуговування кредитного договору з ЄБРР.

У середу, 18 січня, комісія фінансів та планування бізнесу Львівської міської ради не підтримала прохання департаменту фінансової політики щодо виділення з міського бюджету 35 млн 400 тис. грн на обслуговування кредитного договору, який уклали між Львовом і Європейським банком реконструкції та розвитку наприкінці минулого року.

Про це Варіанти дізналися з онлайн-трансляції засідання комісії, де депутати заслухали звернення директорки вищезгаданого департаменту Вікторії Довжик.

Рішення депутати ухвалили майже одностайно: "проти" виділення коштів проголосували 6 з 7 присутніх членів комісії, зокрема її очільниця Наталія Шелестак.

Шелестак у коментарі Варіантам пояснила, що 35 млн грн – це кошти з бюджету Львова, які потрібно виділити на обслуговування кредиту, і лише після сплати цих грошей банку місто може розраховувати на отримання кредитних 25 млн євро.

"Торік ми погодили черговий стабілізаційний кредит, щоб забезпечити поточну діяльність певних комунальних підприємств. Ці кошти ми ще не отримали, але додаткові 35 мільйонів уже пішли на всілякі виплати, що пов'язані з кредитом. Тепер нам потрібні кошти на виплату комісії, на резервування страхових платежів і безліч інших  операцій, які супроводжують цей кредит", – пояснила вона.

Голова комісії прокоментувала також й результати голосування:

"Логічно, що я голосувала "проти", бо і проти отримання кредиту я голосувала також. Я попереджала, що такі витрати будуть, просто ніхто тоді не звернув на них увагу. Ці суми вже були в ухвалі", – зауважила депутатка.

Шелестак пояснила, що тепер, оскільки комісія фінансів та планування бізнесу заблокувала рішення про виділення 35 млн грн на обслуговування кредиту, проблему розв'язуватиме сесія Львівської міської ради.

"Депутати можуть ухвалити позитивне рішення вже на наступному засіданні", – зазначила вона.

Нагадаємо, що 30 грудня 2022 року стало відомо про те, що ЄБРР надасть Львову кредит на суму 25 млн євро як екстрену фінансову допомогу для забезпечення функціонування муніципальної інфрастуктури міста в умовах воєнної кризи. 50% ризику за цим кредитом покриє гарантія Сполучених Штатів Америки.

Також 7 грудня 2022 року депутати Львівської міської ради підтримали надання місцевої гарантії на отримання кредиту від ЄБРР для Львівелектротрансу. 19 травня 2021 року Львівська міськрада підписала кредитний договір у межах участі у проєкті "Пакет солідарності" від Європейського банку реконструкції та розвитку, за яким Львів отримає 22 млн євро кредиту під 2,1% річних.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.