Новини

Кримінал

Прокуратура притягнула до відповідальності посадовців Держінспекції захисту рослин Львівщини

Прокуратура притягнула до відповідальності посадовців Держінспекції захисту рослин Львівщини

image.tsn.ua

Прокуратура притягнула до відповідальності посадовців Держінспекції захисту рослин Львівщини

Понеділок, 7 травня 2012, 15:09

Прокуратура Львівської області притягнула до відповідальності посадовців Державної інспекції захисту рослин Львівщини. Про це повідомляє прес-служба Львівської області.

Одне із основних завдань Державної інспекції захисту рослин є запобігання застосування у сільському господарстві пестицидів понад норму, що в подальшому призводить до вмісту їх залишкових кількостей у грунті, воді та рослинній продукції, яка реалізовується для населення.

Зокрема, при наявності вказаних порушень посадові особи інспекції уповноважені обмежувати, тимчасово забороняти або припиняти діяльність підприємств, установ, організацій усіх форм власності та громадян.

За результатами прокурорської перевірки, посадовці вказаного контролюючого органу не завжди ефективно виконують покладені на них обов'язки.

Так, при підтвердженні фактів застосування пестицидів у фермерському господарстві «Ч», що у Жидачівському районі, без будь-яких документів, які б свідчили про правомірність використання пестицидів, посадовці Державної інспекції захисту рослин не внесли керівнику підприємства обов'язковий для виконання припис.

Крім того, прокуратура виявила й інші порушення вимог чинного законодавства.

Разом з тим, посадовці інспекції при виявленні 8 фактів реалізації недозволених в Україні пестицидів не застосували відповідних заходів до її припинення, а лише обмежились притягненням винних осіб до адміністративної відповідальності.

На усунення тих та інших порушень, виявлених в ході перевірки, прокуратура Львівської області внесла подання начальнику Державної інспекції захисту рослин Львівської області, за результатами розгляду якого чотири посадових особи інспекції притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.