Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Лейла Мелесова-Вальчак

Фб ЄС Львів

Прес-реліз,   Четвер, 8 лютого 2024, 14:40

Депутати Європейської Солідарності вимагають відновлення музею Романа Шухевича

Лейла Мелесова-Вальчак

Депутати фракції Європейська Солідарність звернулися до міського голови з вимогою прийняти рішення про відновлення будинку-музею Романа Шухевича.

Сьогодні під час пленарного засідання Львівської міської ради депутати фракції Європейська Солідарність звернулися до міського голови з вимогою прийняти рішення про відновлення будинку-музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича.

Відповідну заяву зачитала голова комісії культури, молоді, спорту та зовнішніх зв'язків, депутатка Лейла Мелесова-Вальчак.

"Із часу ворожого російського ракетного удару по одному із символів української національної памʼяті – Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича минуло понад місяць. Місце, яке цілеспрямовано знищили московити, – не просто музей, це колишня штаб-квартира Головнокомандувача УПА" – йдеться у зверненні.

За словами депутатки, на зустрічі громадськості 17 січня 2024 року у Львові, в історичному музеї, ідею якнайшвидшого відновлення будівлі підтримали донька Романа Шухевича – Марія Трильовська, Леся Шухевич, голова Братства ОУН-УПА Богдан Борович, дисидент та громадський діяч Мирослав Маринович, представники Львівської ОВА, народні депутати України, депутати Львівської обласної та міської рад.

"Попри прохання доньки легендарного українського діяча – Марії Шухевич та наявність фінансової допомоги від меценатів, зокрема Фонду Петра Порошенка, справа відбудови музею застигла.

Цей музей є не лише важливою культурною пам'яткою для українців, а й символом незламності та опори ворожому режиму. Саме тому ми просимо визначити замовника робіт з відбудови музею, погодити необхідну проектно-кошторисну документацію у встановленому порядку.

Генерал Шухевич не має могили. Генерал Шухевич має місце останнього бою. Ми зобовʼязані зберегти це місце для наших нащадків!" – додала Лейла Мелесова-Вальчак.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.