Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Культура

виставка

lvivoblrada.gov.ua

П'ятниця, 16 лютого 2024, 14:16

У Швеції відкрили виставку рідкісних експонатів Львівського історичного музею

виставка

В експозиції можна побачити унікальні предмети: золотий перстень союзу чи першу Конституцію України.

Про це повідомила пресслужба Львівської обласної ради.

У Національному шведському музеї військової історії Armémuseum стартував Міжнародний виставковий проєкт "Перехрестя: Швеція – Україна (1000 років)".

В його рамках КЗ ЛОР "Львівський історичний музей" презентував у Швеції рідкісні експонати, пов'язані з історією України XVII – XVIII ст.

Участь у відкритті експозиції взяли Його величність Король Швеції Карл XVI Густав у супроводі Її величності Королеви Швеції Сільвії. Учасників заходу також привітали Президент України Володимир Зеленський, міністр культури та демократії Швеції Аманда Лінд, т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

"Ця виставка бере свій початок від археологічних знахідок епохи вікінгів та шлюбу між донькою шведського короля Улофа Шетконунга Інгегерд Улофсдоттер і Великим київським князем Ярославом Мудрим. Згодом історичний зв'язок продовжився в політичних альянсах XVII – XVIII століть, зокрема, у союзі Карла XII з Гетьманом Війська Запорозького Іваном Мазепою, а також у час теперішньої російсько-української війни. В експозиції можна побачити унікальні предмети: золотий перстень союзу чи першу Конституцію України" – наголосили у Національному шведському музеї військової історії Armémuseum.

Нагадаємо, раніше Варіанти досліджували культурну спадщину у львівських громадах.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.