Зміст статті

13 травня 2024Петро Яцишин

Нгуєн Хонг Тхач: У нас є велике бажання розвивати культурні відносини між В'єтнамом та Україною

Розмова з Надзвичайним та Повноважним Послом Соціалістичної Республіки В'єтнам в Україні паном Нгуєн Хонг Тхачем.

У неділю, 12 травня, двома показами вистави "Лук Ван Тієн" театру "Дивний замок" громада Львова відзначила День В'єтнаму.

Про роль Днів В'єтнаму у розвитку українсько-в'єтнамських культурних зв'язків, а також про допомогу В'єтнаму українському народу, ІА Варіанти розмовляли з Надзвичайним та Повноважним Послом Соціалістичної Республіки В'єтнам в Україні та Республіці Молдова паном Нгуєн Хонг Тхачем.

Яке значення має День В'єтнаму для розвитку відносин між Україною та В'єтнамом і як ця подія сприяє зміцненню культурних зв'язків?

За час моєї дипломатичної роботи в Україні День В'єтнаму відзначається вже втретє у Львові. Це яскраві події, що запам'ятовуються та привертають увагу української громадськості. Вони розповідають про реальні здобутки у розвитку українсько-в'єтнамських культурних зв'язків та популяризують їх.

Так, у межах попередніх Днів В'єтнаму за підтримки нашого посольства, а також товариств українсько-в'єтнамської дружби у Києві та регіонах, відбулася виставка робіт українських художників, які відвідали В'єтнам та зафіксували свої враження про нашу країну та її людей у живописі. Більше ніж рік тому також у межах Днів В'єтнаму відбулася презентація друкованого видання українського перекладу поеми "Лук Ван Тієн" авторства відомого поета Нгуен Дінь Тієу. Цього разу ми привезли до Львова лялькову виставу за цією поемою.

Важливо наголосити на тому, що ідея створення першої у світі лялькової вистави "Лук Ван Тієн" належить творчому колективу українського незалежного театру "Дивний замок". Коли вони розповіли нам про свою ініціативу, то ми підтримали її, адже глибоко переконані у тому, що загальнолюдські цінності (любов, вірність, доброта, почуття обов'язку та готовність служити ідеям справедливості), якими перейнята поема "Лук Ван Тієн", яку створили ще в 19 столітті, як ніколи актуальні нині для всіх народів світу. Ці теми сьогодні є важливими для українців, а тому ми запросили на перегляд вистави дітей та дружин українських військових.

Нгуєн Хонг Тхач у Львові (фото: Фб ЛМР)

Чи планує посольство В'єтнаму підтримувати нові культурні проєкти в Україні?

Попри те, що в Україні війна, ми не припиняємо свою працю у цьому напрямку, оскільки маємо велике бажання розвивати культурні відносини між нашими народами. Однак війна суттєво обмежує наші можливості, особливо якщо говорити про безпосередню участь представників в'єтнамської творчої інтелігенції у таких міжнародних культурних обмінах.

Наприклад, наше посольство запросило виступити у Львові на День В'єтнаму творчі колективи виконавців в'єтнамської народної музики та пісень із Польщі, де також мешкає наша діаспора. Однак, на жаль, з міркувань безпеки довелося відмовитися від цієї ідеї в останній момент. Я також планую, що щойно настане мир у вашій країні, то організуємо у Львові виступи моїх друзів, акторів традиційного в'єтнамського лялькового театру на воді.

В'єтнамська діаспора з перших днів широкомасштабної агресії надавала активну гуманітарну допомогу українському народу. Чи продовжується ця підтримка та в яких форматах?

В'єтнамський народ протягом минулого століття багато десятиліть вів війни за свою незалежність і свободу, які супроводжувалися великими руйнуваннями, жертвами та поневіряннями. Всі ці нещастя ще свіжі у нашій пам'яті. Тому страждання та біль, які сьогодні переживають українці, близькі та зрозумілі багатьом в'єтнамцям і не залишають їх байдужими. Ми пишаємося тим, що В'єтнам входить до країн, які надали Україні найбільшу фінансову підтримку для гуманітарних цілей у формі грошових онлайн-переказів. Ми про це не заявляємо гучно, проте в'єтнамці продовжують активно підтримувати вашу країну.

Чи братиме В'єтнам участь у відновленні України?

Звісно, що будемо. Вже сьогодні Посольство В'єтнаму в Україні отримує чимало запитів від в'єтнамських компаній та представників бізнес-кіл у зв'язку з планами українського уряду щодо відновлення країни. Ми допомагаємо їм у встановленні контактів та зв'язків в Україні, а також у праці над планами майбутньої економічної співпраці.

Автор: Петро Яцишин

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.