Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Правоохоронні органи

jaukrainec.ucoz.ua

Четвер, 2 травня 2013, 14:40

Прокуратура оскаржила рішення Львівських міськради та облради щодо відзначення 8 та 9 травня

Прокуратури Львівщини вважає незаконним прийняті Львівською міськрадою 25 квітня цього року ухвали  «Про оголошення 8 травня у м.Львові Днем скорботи і вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів та жертв Другої світової війни» та «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території м. Львова», а також відповідне рішення від 26 квітня щодо порядку відзначення 8 та 9 травня, прийнятого Львівською облрадою.

Про це сьогодні, 2 травня, Варіанти повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

Прокуратура Львова вважає, що ухвала ЛМР в частині заборони використання символіки років Великої Вітчизняної війни, зокрема, копій Прапора Перемоги під час масових заходів,- суперечить положенням Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», йдеться у повідомленні.

«Водночас, суперечить вимогам законодавства й частина ухвали ЛМР про  оголошення 8 травня у Львові Днем скорботи, яка стосується  вивішення Державного прапора з траурними стрічками та приспущення Державного Прапора України на будівлях державних установ. Прийняття таких рішень належить виключно до повноважень Верховної Ради України», - повідомляє прес-служба прокуратури.

У зв’язку з цим, прокуратура Львова внесла 2 позови до суду з вимогою скасувати зазначені частини ухвал ЛМР.

Крім цього, за аналогічними підставами прокуратурою Львівської області подано позов про скасування пунктів згаданого рішення Львівської облради від 26 квітня. Прокуратура встановила, що, рекомендувавши органам державної влади, місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям Львівщини прийняти власні рішення про вивішування 8 і 9 травня Державного прапора України з траурною стрічкою, а також звернутися до суду щодо заборони проведення 8 і 9 травня масових заходів, облрада перевищила власні повноваженні.

Наразі прокуратура подала клопотанн, аби зупинити дії цих актів облради та міськради до встановлення рішення судом.

Нагадаємо, Львівська міськрада заборонила 8-9 травня на території Львова використовувати радянську, нацистську та комуністичну символіку.

Водночас Львівська обласна рада звернулася до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських організацій, правоохоронних і силових структур Львівщини з проханням не використовувати під час відзначення Днів пам'яті жертв Другої світової війни - 8 та 9 травня, радянсько-комуністичної чи нацистської символіки.

 

 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.