Новини

Політика

НРУ і УНП об'єдналися в партію РУХ

НРУ і УНП об'єдналися в партію РУХ

НРУ і УНП об'єдналися в партію РУХ

Неділя, 19 травня 2013, 17:42

Українська Народна Партія (УНП) і Народний Рух України (НРУ) об'єдналися в партію "РУХ".

Рішення про це було прийнято сьогодны на засіданні об'єднавчого з'їзду двох партій.

Мета об'єднання - "створити в Україні потужну правоцентристську політичну силу, яка в перспективі стане правлячою і направить державу на єдиний ефективний правий шлях виходу з системної кризи, в якій Україна перебуває останні 20 років".

Главою об'єднаної партії "РУХ" обраний нинішній лідер НРУ Василь Куйбіда, першим заступником - в.о. глави УНП Іван Заєць.

Керівний орган об'єднаної партії створений з представників обох партій за принципом 50 на 50.

Згідно з підписаними угодами між керівництвами партій, всі члени УНП і НРУ пройдуть перереєстрацію, і тільки потім на демократичних засадах відбудеться обрання керівництва об'єднаного "РУХу".

Як заявив Куйбіда на брифінгу в після з'їзду, об'єднаний "РУХ" має намір об'єднати праві сили в Україні в єдину позапарламентську опозиційну політичну силу.

"На з'їзді ми звернулися з пропозицією (до інших націонал-патріотичних партій України - ІФ) створити єдину політичну силу", - заявив він.

У свою чергу, Заєць заявив, що об'єднання УНП і НРУ "покладе початок подальшому процесу консолідації всієї національної демократії в позапарламентську опозицію", однак він зазначив, що це "не є викликом парламентській опозиції".

При цьому він пояснив, що на сьогоднішній день українське законодавство не передбачає можливості класичного об'єднання партій. Тому УНП прийняла рішення припинити діяльність шляхом реорганізації та вливання в НРУ на базі його статуту.

Джерело: Інтерфакс 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.