Новини

Кабмін

Міндоходів пропонує прирівняти пиво до алкогольних напоїв і втричі підвищити акциз

Міндоходів пропонує прирівняти пиво до алкогольних напоїв і втричі підвищити акциз

today.com

Міндоходів пропонує прирівняти пиво до алкогольних напоїв і втричі підвищити акциз

Вівторок, 11 червня 2013, 14:59

Міністерство доходів і зборів України пропонує прирівняти пиво до алкогольних напоїв і збільшити ставку акцизного податку на пиво в три рази.

 

Про це йде мова в проекті закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо ставок акцизного податку на пиво», текст якого оприлюднено на офіційному сайті відомства.

Пропонується визначити, що пиво - напій, насичений діоксидом вуглецю, пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами з об'ємною часткою спирту від 0,5% до 8,5%.

Також пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, якими віднести пиво до алкогольної продукції і збільшити ставку акцизного податку на пиво в три рази з 0,81 грн за 1 літр до 2,43 за 1 літр.

Окрім підвищення акцизу на пиво законопроект передбачає такі нововведення, як введення акцизного збору на безалкогольне пиво, необхідність наклеювання акцизної марки на пляшку пива і придбання ліцензій на виробництво та оптову торгівлю цим напоєм.

«Прийняття законопроекту за попередніми підрахунками Міндоходов дозволить додатково залучити до бюджету 1,7 млрд грн акцизного податку з розрахунку на рік, встановити дієвий контроль за рухом підакцизних товарів і поліпшити адміністрування акцизного податку з урахуванням прийняття Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) в електронній формі та введення Єдиного державного реєстру виробників пива », - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Законопроектом Міндоходів пропонується підвищити ставки акцизного податку на пиво з метою скорочення споживання пива серед молоді та залучення додаткових надходжень до державного бюджету України для фінансування заходів охорони здоров'я, зокрема фінансування дитячої лікарні «Охматдит».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.