Новини

Новини

ДАІ буде реформувати МРЕВ

ДАІ буде реформувати МРЕВ

misto-market.com.ua

ДАІ буде реформувати МРЕВ

Вівторок, 18 червня 2013, 12:08

Уряд реформує роботу міжрайонних реєстраційно-екзаменаційних відділів ДАІ (МРЕВ) і автошкіл, прагнучи перетворити МРЕВ в центри надання послуг, пов'язаних з використанням авто Державтоінспекції.

Запропоновані зміни узгоджені в цілому Кабінетом міністрів на засіданні 12 червня і направлені на доопрацювання.

Чиновники очікують, що правки будуть мінімальними, і зміст проекту значно не зміниться. Зокрема, згідно зробленим поправкам, МРЕВ перетворять на центри надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів Державтоінспекції.

Функції центрів мало чим відрізнятимуться від роботи МРЕВ. Так, нові організації реєструватимуть транспортні засоби, оформляти, видавати, змінювати і повертати водійські посвідчення, а також будуть приймати іспити.
Крім того, в ДАІ очікують прискорення роботу таких центрів завдяки використанню нових технологій. Згідно з типовим положенням про центр надання послуг ДАІ, схваленому ще 30 січня, заплановано, що їх робота буде максимально автоматизована і комп'ютеризована. Серед іншого, облік зареєстрованих авто, який передбачає узагальнення даних в Національній інформаційній системі ДАІ, буде проводитися з використанням комп'ютерних систем, доступ до такої інформації отримає кожен патрульний екіпаж.
Зміни дадуть можливість особам, які бажають отримати водійські права, складати іспити в центрах ДАІ незалежно від реєстрації місця проживання, а документи будуть надаватися протягом п'яти днів.

Кабмін підготував і ряд інших новацій. Наприклад, для отримання водійського посвідчення підвищеної категорії водієві потрібно буде довести, що він керував авто нижчої категорії безперервно протягом одного або трьох останніх років. Це має значення, наприклад, для водіїв легкових автомобілів, які прагнуть отримати права на водіння вантажівок або автобусів. «Це необхідно для більш якісного контролю над навичками водіїв», - пояснили виданню в ДАІ.

Крім того, реформа торкнеться і автошколи. Закріплюється правило, за яким у центрах надання послуг повинні проходити реєстрацію не тільки автошколи, а й їхні філії. Ще одне нововведення закріпить, що маршрути, на яких буде проводитися навчання автолюбителів, треба буде погоджувати тільки з ДАІ, а не ще й з місцевою владою. Додамо, що згідно з документом, навчати кандидатів зможуть лише викладачі, що мають безперервний стаж водіння протягом трьох минулих років.

Джерело: kommersant.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.