Новини

Інфраструктура

В Олеське і Юзівське родовища сланцевого газу в Україні за 30 років може бути інвестовано 50-70 млрд. дол.

В Олеське і Юзівське родовища сланцевого газу в Україні за 30 років може бути інвестовано 50-70 млрд. дол.

zz.te.ua

В Олеське і Юзівське родовища сланцевого газу в Україні за 30 років може бути інвестовано 50-70 млрд. дол.

Середа, 16 травня 2012, 16:05

В Олеське і Юзівське родовища сланцевого газу в Україні за 30 років може бути інвестовано від 50 до 70 млрд. дол. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький.

«На мій особистий розрахунок, мова йде протягом 30 років від 30 до 50 млрд. тільки по Юзівській площі, і 20 млрд., що стосується Олеської площі на протязі всього проекту», - зазначив Ставицький.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 11 травня затвердив результати конкурсу щодо розробки площі «Олеської» (Львівська область) родовищ сланцевого газу, проведеного Міжвідомчою комісією з організації та проведення конкурсів на укладення угоди про розподіл продукції. Тендер на розробку Олеського родовища сланцевого газу виграла компанія Chevron (США).

Розробка Олеської площі дозволить Україні щорічно видобувати 2,5-3 млрд. кубометрів сланцевого газу. Для порівняння, за даними Держстату, в 2011 році в Україні видобули 19,2 млрд. куб. м газу.

За оцінками геологів, запаси газу на Олеському родовищі можуть становити до 1,5 трильйона. Управління енергетичної інформації Міненерго США (EIA) оцінює українські запаси сланцевого газу в 1,2 трильйона кубометрів, що ставить Україну на четверте місце в Європі за обсягами резервів цього типу після Польщі, Франції та Норвегії.

Згідно з умовами конкурсу, мінімальний обсяг інвестицій на період геолого-розвідувальних робіт по Олеській площі становить 1,3 млрд. грн.

Крім того, в лютому НАК «Надра Україна» і ТОВ «СПК-Геосервіс» (Київ) заснували спільне підприємство ТОВ «Надра Олеська» (обидва - Київ), яке в подальшому стане стороною угоди про розподіл продукції (СРП), що видобувається в межах Олеської площі (Львівська та Івано-Франківська обл.).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.