Франко.Місія: Ніно Катамадзе

Франко.Місія: Ніно Катамадзе

Оля Вишня,  8 липня 2013

Велика джазова співачка нашого часу Ніно Катамадзе – одна з хедлайнерів фестивалю Франко.Місія. Організатори обіцяють, що і вона приїде на батьківщину Франка не без подарунка. 

Катамадзе готує пісню на слова Франка, але заспіває її на рідній грузинській мові. Сама Ніно зізналась, що Франко дуже філософський і його твори не просто співати.

Що надихає співачку на творення музики, чому варто побачити Грузію і не тільки про це Ніно Катамадзе розповіла Варіантам.

Ніно, організатори фестивалю Франко.Місія кажуть, що ви заспіваєте Франка, як вам його тексти?

Я маю тексти Франка грузинською і вони на дуже високому рівні, деякі з дуже глибоким змістом. Я знаю, хто він для України і дуже поважаю цю ідею.

Якщо говорити про Грузію, то на честь кого мав би відбутись подібний проект?

У нас є також багато цікавих культурних постатей, але якщо про такий рівень говорити, то це Важа Пшавела.

Ніно, ви завжди з такою любовю говорите про свою країну, що хочеться для неї зробити?

Дорогенькі, приїжджайте в Грузію! Тут можна все побачити: і море, і пустелю, і гори. У нас всі гостинні, у кожному домі найбільша кімната – вітальня.

Хоча найбільше часу у нас проводять на кухні, але все одно повинна бути найбільша кімната, де б можна було приймати гостей.

І я навіть ніколи не задумувалась, щоб покинути країну. Я також повинна зробити свій вклад, віддати свою любов. Мені моя країна потрібна у першу чергу, я повинна бути з нею.

Франко.Місія – це літній фестиваль, де виступають музиканти різних стилів, як вам працюється у такому форматі?   

Мені більше камерні концерти подобаються. Масштабні заходи, фестивалі – це завжди важко, особливо, коли концерт знімають.  Мене просять не бігати по сцені, я повинна у певний час в камеру заглянути.

Але є свої плюси у подібних виступах – коли тисячі людей збираються зі своєю любов’ю, зацікавленістю, запитаннями і відповідями в одному місці, щоб зробити мені свято. І щоб все вдалося, доводиться докладати багато зусиль.

Чи важливо вам, хто вас прийшов послухати, який слухач?

Я слухачів не вибираю, не маю права. Наша музика сама вибирає своїх слухачів. Коли виходжу на сцену, то думаю не про те, як заспіваю, а про те, як нас зустріне музика.

Франко був філософом, розкажіть, будь ласка, про свою філософію?

Коли говориш людині: «Я тебе люблю», це означає – «Довіряй мені».

Любов – це велика відповідальність. Але якщо ти хочеш чогось від неї… Коли ти розумієш різницю між «хотіти» і «любити», це вже добре. І коли вибираєш любов, то так спокійно відразу. 

Дивишся на вас під час виступів і не можеш зрозуміти звідки стільки енергії?

Музика – це межа між добром та любов’ю. А дорога до музики – це спокій в душі.

Йти по цій дорозі – відчувати бездоганність природи. А звуки природи – це і є початок музики. Жити з музикою – це любити всіх. Весь світ.

Чи тільки таланту достатньо?

Душа має бути відкрита. Треба багато віддавати, щоб в душі звільнити місце для любові.

Ніно, ви назвали сина на честь Святого Миколая і говорите, що він вам приніс любов, ви вірите в чудо?

Я завжди підписую диски – «Чудо Існує» і завжди вірю в це. 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.