Новини

Новини

На Львівщині зростає захворюваність на менінгіт

На Львівщині зростає захворюваність на менінгіт

zdorovja.in.ua

На Львівщині зростає захворюваність на менінгіт

Понеділок, 29 липня 2013, 13:52

На Львівщині за даними щоденного моніторингу спостерігається ускладнення епідситуації із захворюваності на ентеровірусну інфекцію, в т.ч. на серозні менінгіти.

Про це повідомляє прес-служба ГУ Держсанепідслужби у Львівській області.

З початку липня станом на 25.07.2013 року зареєстровано 29 випадків серозних менінгітів, з них у дітей до 17 років- 13 випадків. Відмічається суттєвий підйом захворюваності у Буському районі Львівської області, де зареєстровано 18 випадків серозних менінгітів, з них у дітей- 5.

Довідка:

Ентеровірусна інфекція характеризується різноманітністью клінічних форм. Клінічно ентеровірусна інфекція проявляється катаральними проявами (можливі серозні виділення з носа), кашлем, підвищенням температури тіла, гіперемією слизових оболонок, болем у животі, проносом іноді з домішками слизу.

Серозний менінігіт проявляється: підвищенням температури тіла до 39 0С, різким головним болем, почервонінням обличчя, можливий дрібний висип який швидко зникає, запамороченням, нудотою, багаторазовим блюванням, ригідністью м’язів потилиці, симптомами Брудзінського, Керніга. Іноді можуть спостерігатись марення, судоми.

Джерелом інфекції можуть бути як хворі люди так і вірусоносії. Механізм передачі фекально-оральний який релізується через брудні руки, забруднені предмети побуту, воду, продукти харчування та повітряно-краплинний через повітря.

Враховуючи ускладнення епідемічної ситуації з ентеровірусних інфекцій, серозного менінігіту у закладах з постійним перебуванням людей необхідно посилити дотримання протиепідемічного режиму.

З профілактичною метою населенню необхідно:

дотримуватись правил особистої гігієни, а саме часте миття рук, заміна постілі, рушників;проводити часте вологе прибирання та провітрювання приміщень;

купатись виключно у відведених для цього місцях, при купанні уникати можливості потрапляння води у рот;

вживати лише свіжі продукти харчування, ретельно вимиті фрукти та овочі, перед вживанням фрукти та овочі обробляти гарячою водою;
вживати кип’ячену або бутильовану воду.

При виникненні симптомів захворювання не займайтесь самолікуванням, негайно звертайтесь до лікувальної установи. До прибуття лікаря хворого необхідно ізолювати від інших людей.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.