Новини

Екологія

У Карпатському регіоні хочуть створити національний природний парк "Бойківщина"

У Карпатському регіоні хочуть створити національний природний парк "Бойківщина"

olexandra.com

У Карпатському регіоні хочуть створити національний природний парк "Бойківщина"

Четвер, 3 жовтня 2013, 16:29

Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА подасть клопотання до Міністерства екології та природних ресурсів України щодо створення в Карпатському регіоні національного природного парку "Бойківщина".

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

До складу парку пропонується включити як існуючі об’єкти природно-заповідного фонду так і з метою забезпечення цілісності – нові території орієнтовною площею 15 тис. га.

Зокрема, заплановано входження ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Пікуй» (найвища в межах області вершина висотою 1406 м над р.м.), загальнозоологічного заказника «Либохорівський» та регіонального ландшафтного парку «Надсянський» (який є складовою першого в світі міжнародного українсько-польсько-словацького резервату біосфери “Східні Карпати”), пам’ятки природи «Витік р. Дністер» та заказника «Розлуч».

У цих районах на значній площі збереглися природні лісові ландшафти з рештками природних букових, яворово-букових та ялицево-букових лісів. У віддалених місцях Карпат трапляються бурий ведмідь, вовк, рись, дикий кіт.

За попередніми даними, на території росте понад 750 видів судинних рослин, з яких майже 50 рідкісні й підлягають охороні. Понад 30 видів, що ростуть у парку, занесено до Червоної книги України. Особливе бальнеологічне значення мають джерела унікальних мінеральних вод, зокрема, у Розлучі. В окремих населених пунктах збереглися церкви, побудовані у типовому бойківському стилі. Зокрема, Церква Собору Пресвятої Богородиці, що у селі Матків, яка споруджена у 1838 року, входить до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Тут природна колиска етнічної спільноти бойків,з властивою їм духовною і матеріальною культурою, прив’язаністю до рідної землі, своєрідним менталітетом. Завдяки цим характерним рисам бойки зберегли свою етнічну ідентичність, йдеться у повідомленні.

Метою створення проектованого національного природного парку є збереження, відтворення і раціональне використання ландшафтів західної частини Українських Карпат з типовими та унікальними природними комплексами, що мають важливе природоохоронне, екологічне, естетичне, освітнє та рекреаційне значення та сприянні збереженню етнокультурної спадщини бойків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.