Новини

Культура

маркіян шашкевич

маркіян шашкевич

ltdaily.info

120-ті роковини перепоховання Маркіяна Шашкевича відзначили на Львівщині

Понеділок, 4 листопада 2013, 09:46

Вчора, 3 листопада, у селі Новосілки Буського району відбулись урочистості з нагоди 120-их роковин перепоховання о. Маркіяна Шашкевича.

У заходах взяли участь представники обласної та районної влади, працівники культури та громадські діячі, інформує прес-служба Львівської ОДА.

Зокрема, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Наталія Гамкало спільно з громадським діячем Романом Лубківським, представниками районної влади та громадськості поклали квіти до першого місця поховання о. Маркіяна Шашкевича на кладовищі в с.Новосілки Буського району, де також відбувся чин панахиди.

Окрім того, керівництво області поклали квіти до пам’ятника Маркіяну Шашкевичу на території музею-садиби та відвідали музей і загальноосвітню школу, що носить ім’я Маркіяна Шашкевича.

Також на території музею-садиби посадили деревце дуба, привезеного з Канева.

В рамках відзначення 120-річниці перепоховання о.Маркіяна Шашкевича відбулась презентація повного зібрання творів М.Шашкевича в Народному Домі у с. Новосілки Буського району Львівщини.

Також знаковою подією стало повернення надгробного хреста з могили Шашкевича, який тривалий час був невідомий для громади, до активів музею-садиби в с. Новосілки.

«Ми очікуємо відкриття другої черги музею, що дозволить трохи оживити музей, зробити його більш цікавим та зрозумілим для громади. Сюди будуть приїжджати школярі й працівники закладу докладуть максимальних зусиль, аби вони зрозуміли, що отець Маркіян – це саме та людина, завдяки якій світ побачив першу “Читанку” українською мовою», – зазначила Н.Гамкало.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.