Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

голос україни

голос україни

pravda.com.ua

Вівторок, 21 січня 2014, 09:58

В Україні опублікувано закони, прийняті Радою 16 січня

Сьогодні, 21 січня, опубліковано низку законів, які були прийняті Верховною Радою 16 січня.

Відповідні закони опублікували видання "Голос України" та "Урядовий кур'єр".

Ці закони ряд експертів та громадських організацій визнали "драконівськими" та "диктаторськими". Свою стурбованість прийнятими законами висловила також низка західних експертів та політиків.

Один з законів спрощує зняття недоторканості з нардепів, ще один – дозволяє проводити заочне кримінальне провадження.

Ще один закон визначає, що за рух в автоколоннах більше п'яти авто тягне за собою позбавлення прав та автомобіля на термін до двох років.

Порушення порядку мирних зібрань карається до 10 діб арешту, участь в мирних зібраннях в касці, форменому одязі, з використанням фаєрів також тягне за собою до 10 діб арешту. Також забороняється встановлення наметів, сцени або звукової апаратури без дозволу органів МВС. За групове порушення громадського порядку можуть притягнути до 2 років позбавлення волі, а за масові заворушення можуть засудити до 10, а політиків - до 15 років позбавлення волі.

Крім того, неповага до суду зможе спричинити за собою 15 діб арешту, невиконання законних вимог співробітників СБУ загрожують штрафом понад 2 тис. грн.

Збір інформації про співробітників правоохоронних органів, суддів, прокурорів, їхніх рідних і близький, а також поширення конфіденційної інформації про них тягнуть за собою позбавлення волі до 3 років.

Також в Кримінальний кодекс вводиться норма, відповідно до якої блокування доступу до житла співробітників правоохоронних органів, суддів, прокурорів тягне за собою позбавлення волі строком до 6 років. Загроза співробітникові правоохоронних органів - до 7 позбавлення волі.

Крім того, згідно з новим законом, з 1 травня 2014 р. придбати SIM-карту для мобільного телефону можна буде тільки після укладення договору між абонентом і оператором мережі з зазначенням паспортних даних абонента.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.