Серіальна мода на Юкрейн

Серіальна мода на Юкрейн

олександр ковальчук,  16 липня 2014

Нові сезони закордонних серіалів приносять нові згадки про Україну.

Минулорічна стаття Культурні стереотипи ebaut Юкрейн принесла багато дивних, несподіваних і навіть веселих (як в Банші) відкриттів про закордонний поглядів фільмів та серіалів на неньку Україну.

Цього року в американських серіалах завдяки Євромайдану можна помітити не лише стереотипи про Україну, але й відголоски моди на Україну.

Згадувати Юкрайну – це трендово, брендово і креативно. Згадувати Юкрайну – це необхідно і рейтингово.

Згадки про Україну простягаються у серіалах від повісті минулих літ і аж до далекого майбутнього.

І там, у майбутньому, ненька-Україна – цвіте та пахне буйним цвітом.

Це серіал Almost Human про людей-копів та андроїдів-копів у далекому 2028 році.

Almost Human чомусь закрили відразу після першого сезону, хоча у природі бувають й набагато гірші зразки серіального мистецтва, такі, як, наприклад, американо-мексиканська версія скандинавського Мосту, який продовжили на другий сезон.

Але перш, ніж його закрили, він ще встиг подарувати з прекрасного майбутнього добру звістку усім українцям про те, що там, у 2048 році, Україна все ще існує, вона не змінилась і з території її складів все ще можна вкрасти самонавідну кулю російського виробництва.

Незлим тихим словом згадали українських військовиків (морських піхотинців) і в минулорічному та такому грайливому трилері Trance культового Денні Бойла.

Продовжує продовжувати військову тематику з України й серіал The Blacklist з вічно розгубленою агенткою ФБР Ліззі Кін та її чоловіком-шпигуном, який її любив і стежив.

Ось такий паспорт України з написом Nacnopt Ykpaiha можна помітити у шпигунському арсеналі його таємного сховку (1 серія).

Також у The Blacklist є невловимий злочинець Реймонд Реддінгтон, який відомий тим, що має до Ліззі якийсь генетичний зв'язок, а також знайомий з усіма головорізами цього світу, поміж яких, наприклад, можна зустріти такого милого підривника з України (2 серія).

Продовжує відповідати за дюжину клонів й наша Таня Маслані у другому сезоні Orphan Black.

Її клонована сестричка (та суперкілерка) Гелена, яка виховувались в українському монастирі, усе ще літаюча катастрофа, але вже помітні усі тенденції до геппі-енду.

Ось так зустрічає її вкраїнське минуле брат головної героїні Сари Менніг (усе та ж Таня Маслані).

А ось так Гелена стібеться з гейськості Фелікса своїм вже звичним "сестра".

Фінішувавши зі стереотипами ебаут Юкрейн можна поглянути й на приклади модної України.

Бідний Сем Хілі продовжує страждати зі своєю російськомовною дружиною-українкою і в другому сезоні серіалу Orange Is the New Black.

І щоб якось не сипати сіль йому рани, можна ще раз переглянути уроки української та традиційні київські вітання у його виконанні.

Міні-серіал Klondike розповідає про Клонкдайську золоту Лихоманку у Доусон-сіті, Джека Лондона, Белінду Малруні, а також головного героя – Білла Гаскелла, який на такому імпровізованому цвинтарі прощається зі своїм застріленим товаришем-євреєм у 1897 році.

Позаду могили Байрона Епштейна можна помітити й могилку Дметра Сірка з Києва, Україна (Dmetro Sirko, Kyiv, Ukraine).

Чи могла б якась жива душа отак писати про Київ та Україну в далекому 1897 році якось невідомо, але й за це дяка.

І на фініші модних тенденцій про Україну далекий 1969 рік у останньому сезоні серіалу Mad Men.

6 серія та щебетушка приснопам'ятної Zou Bisou Bisou Меган Дрейпер вишиває на нью-йоркській кухні свого ще чоловіка Дона Дрейпера у вкраїнській вишиванці (напевне на спомин патріотичного фото Джима Моррісона).

Вишиває отак.

І отак.

Продовженню бути, бо ще багато є серіалів та їх цілорічних сезонів. Треба дивитись і вірити у Рея Донована, бо тільки Showtime може отак розпочинати свої сезони.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.