Новини

Інфраструктура

музей історії Галичини

музей історії Галичини

lviv-redcross.at.ua

Унікальний комплекс музею історії Галичини може припинити існування

Понеділок, 21 липня 2014, 16:03

Українське лікарське товариство занепокоєне ситуацією, що склалася навколо приміщення Музею історії медицини Галичини.

Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

Нагадаємо, на сесії Львівської міської ради УЛТ виступило з проханням вжити заходів, спрямованих на збереження будинку на вул. Кармелюка, 3 у власності територіальної громади міста та забезпечення Українського лікарського товариства у Львові правом користування цим майновим комплексом для функціонування Музею історії медицини Галичини імені Мар’яна Панчишина.

Як повідомляється, у 1963 будинок, який належав сім’ї Глухеньких, останні передали у власність держави. Лише в 2009 році дочка професора Глухенького звернулася до суду з відповідним позовом до Львівської міської ради.

11 червня 2014 року Личаківський райсуд Львова прийняв рішення у справі № 2/463/613/14 за зустрічним позовом Глухенької Г.Т. щодо визнання права власності на будинковолодіння та земельну ділянку на вул. Кармалюка, 3 у м. Львові, яким задоволив цей позов частково та визнав право власності на відповідне майно за цією фізичною особою.

Щоправда, як стверджують у міськраді, рішення суду було винесене із порушеннями норм матеріального та процесуального права.

"На сьогодні існує реальна загроза припинення функціонування унікального музейного комплексу історії медицини Галичини та фактичної приватизації приміщень пам’ятки архітектури місцевого значення", йдеться у повідомленні Львівської міськради.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.