Новини

Економіка

банк

банк

bystrov.pro

Нацбанк вирішив ліквідувати ПАТ "Старокиївський банк"

Середа, 17 вересня 2014, 15:20

Національним банком України за результатами інспекційної перевірки ПАТ "Старокиївський Банк" було виявлено факти порушення ним банківського законодавства та подання недостовірної звітності, що не відображала його реального фінансового стану.

Про це повідомила прес-служба регулятора.

Зокрема було встановлено незадовільну якість активів та необхідність доформування під них резервів, а також недостатність розміру капіталу для покриття ризиків у діяльності Банку.

З огляду на зазначене, у травні поточного року Банк було віднесено до категорії проблемних та встановлено строк для приведення його діяльності у відповідність до вимог законодавства, вжиття заходів щодо доформування резервів та нарощення капіталу.

Проте власники Банку в цей період не вживали заходів щодо фінансової підтримки Банку, насамперед шляхом додаткової капіталізації. Навпаки були спроби виведення з Банку коштів. Також Банком не було розроблено прийнятного плану заходів щодо приведення своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства. Плани, які подавались Банком до Національного банку, не містили реальних заходів та не враховували вимог та зауважень регулятора. Крім того, у діяльності Банку були виявлені нові порушення, які призводили до подання недостовірної звітності.

Ураховуючи викладене, Правлінням Національного банку України у червні поточного року було прийняте рішення про віднесення ПАТ "Старокиївський Банк" до категорії неплатоспроможних та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) було запроваджено в Банку тимчасову адміністрацію.

Протягом червня – серпня поточного року Фондом здійснювався пошук потенційних інвесторів для виведення Банку з ринку шляхом відчуження всіх або частини активів і зобов’язань банку на користь банку, що приймає, або створення та продаж інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов’язань банку або продаж банку в цілому.

Однак єдиний потенційний інвестор, який виявив бажання придбати перехідний банк, створений на основі Банку, відмовився від угоди.

З огляду на зазначене, Правління Національного банку України підтримало пропозицію Фонду та постановою від 11.09.2014 № 563 прийняло рішення про відкликання банківської ліцензії та початок процедури ліквідації ПАТ "СТАРОКИЇВСЬКИЙ БАНК" з 18.09.2014.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.