Новини

Політика

Верховна Рада

Верховна Рада

volynnews.com

Рада ухвалила створення Національного антикорупційного бюро

Вівторок, 7 жовтня 2014, 11:43

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект "Про систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції".

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Проектом (реєстр. №5085), зокрема, передбачено, що систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції становитимуть органи прокуратури, Національне антикорупційне бюро, спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ.

Координацію діяльності спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції, а також нагляд за додержанням ними законів здійснюватиме Генеральний прокурор України та уповноважені ним прокурори.
Законопроектом пропонується створити новий державний орган – Національне антикорупційне бюро України (далі – Національне бюро).

Національне бюро пропонується створити як державний правоохоронний орган, на який покладається попередження, виявлення, припинення та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених до його компетенції.

Завданням Національного бюро пропонується визначити протидію кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці.

Основними функціями новостворюваного Національного бюро пропонується визначити досудове розслідування віднесених до його підслідності кримінальних правопорушень; проведення оперативно-розшукових заходів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.