Варіанти,  29 жовтня 2014

Герой поневолі у Львові

Герой поневолі

Графічний роман "Герой поневолі" у Львові вже 1 листопада.

1 листопада 2014 року о 17:00 в галерії "Дзиґа" (Львів. вул. Вірменська, 35.) відкриється виставка оригіналів рисунків та презентація графічного роману "Герой поневолі" видавництво "Леополь".

Виставка триватиме до 15 листопада 2014 року.

Художник та співавтор концепції – Міхай Тимошенко. Адаптація тексту та співавтор концепції – Кирило Горішний.

День 1 падолиста 1848. У Львові спалахнула революція, що охопила ряд країн Європи.

Ці події увійшли в історію як "Весна Народів" та стали темою маловідомого романа Івана Франка "Герой поневолі".

Більше ніш півтора століття пізніше, в той самий день відбудеться презентація мистецького та літературного проекту "Герой поневолі".

Вперше в Україні видана українська література у вигляді графічного роману, що запрошує відкрити для себе Львів за часів Австрійської імперії очима Івана Франка та сучасних авторів.

Про сюжет

"Степан Калинович був канцеляристом при львівській державній бухгалтерії. Двадцять літ числив він скарбові доходи й видатки. Двадцять найкращих літ життя провів у отсій темній канцелярії, живучи з дня на день правильно і точно, мов добре накручений годинник, не думаючи про ніякі зміни, про інше життя. Треба було аж бурі 1848 року, щоб у те тихе, самітне життя внести деякий неспокій і заколот". (Іван Франко)

Головний герой – українець, який не звик до самостійних дій. Його доля кардинально змінюється, коли він, поневолі, опиняється у вуличних боях між поляками та автріяками.

Зі Степаном Калиновичем трапляються неймовірні пригоди на львівських барикадах революції "Весна народів" у 1848 р. В ті часи, Львів розквітав як столиця Галичини – найбільшої провінції на східному краї Австрійської імперії.

Іван Франко у своєму творі приділяє увагу боротьбі за свободи громадян, а також національно-культурній свідомості людини. Він підкреслює героїзм та солідарність в час революції. Такі риси людського характеру актуальні та цінні незалежно від епохи.

Про графічний роман

Графічний роман "Герой поневолі" – двотомна графічна адаптація історичної повісті Івана Франка. У такому романі сценарій і малюнки співіснують для передачі сюжету. Ще маловідомий в Україні, цей жанр не обмежуєтсья загальновідомим поняттям "комікс". Американське слово "комікс" (у перекладі – "кумедний") асоціюється у широкого загалу з жартівливою дитячою книжкою. У "графічному романі" – література як для дітей, так і для дорослих.Про авторів

Міхай Тимошенко. Художник та співавтор концепції.

Міхай Тимошенко народився 1980 року в Румунії (м. Мачін). Художник працює в різних жанрах: живопис, карикатура, графічні твори. Своє мистецтво він, зокрема, показує у своєрідному жанрі на межі образотворчого мистецтва та літератури – графічний роман.

Йому виповнилося 19 років, коли молодий митець повернувся в Україну, країну його прадіда. Міхай Тимошенко закінчив Львівську національну академію мистецтв (відділ графічного дизайну) у 2006 р.

Він є учасником міжнародних виставок з 1998 р. та автором таких персональних виставок як "Авто-портрет" та "Театр-портрети". Його вабить також світ театральної режисури та пантоміми, що впливає на репрезентацію персонажів його графічних романів.

Кирило Горішний. Адаптація тексту та співавтор концепції.

Кирило Горішний народився в Парижі 1977 року. Здобувши ступінь магістра історії в Сорбонні, 2002 року він пoвернувcя на близькі йому терени: у Східну Європу, а саме в Україну – землю його дідусів й бабусь.

Відтоді, як фотограф та видавець, він намагається збагнути та висвітлити душу країни. Особливу увагу він приділяє соціальним, етнічним та історичним питанням. Зокрема, він досліджує життя гірського народу Карпат – Гуцулів.

Кирило Горішний співпрацює з міжнародною пресою та виставляє свої фотографії у галереях і музеях світу. За допомогою львівського видавництва "Леополь", разом із іншими авторами, він по новому розкриває минуле й сьогодення України.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.