Новини

Політика

Яромир Самагальський

Яромир Самагальський

П'ятниця, 12 грудня 2014, 18:15793

Влада не розуміє, що таке децентралізація, – Самагальський

Повноваження місцевого самоврядування постійно зменшувалися і централізувалися в Києві, але нормальна і успішна країна є такою, коли проблеми мешканців на 95% вирішуються на місцевому рівні.

Про це повідомив депутат Львівської міськради Яромир Самагальський в ході Програми з обміну досвідом для депутатів Львівської та Маріупольської міських рад.

"Коли мені хтось говорить, що депутат Верховної Ради відремонтував якусь школу в окрузі чи зробив майданчик, я вважаю це злом. Завдання депутата Верховної Ради – зробити так, щоб місцеве самоврядування мало можливості це зробити. Його питання – це законодавство та законотворчість і створення системи, а не вимивання грошей на школу, майданчик чи якийсь водопровід", сказав Самагальський.

"96% проблем мають вирішуватись на місцевому рівні, крім цього має бути сильний середній клас. Це люди, які самі себе створюють. Коли говорять про децентралізацію, то йде певна підміна понять, бо ніхто не окреслює, що це таке. Треба виходити із природних і притаманних функцій, які має виконувати держава. наприклад, збір ПДВ це не є природна і притаманна функція місцевого самоврядування", зазначив він.

"Земельний податок чи ринковий збір, чи патрульно-постова служба чи видача дозволів на будівництво – це притаманно місцевому самоврядуванню. Держава повинна створювати систему, закони і стандарти, а видача дозволів торговцям це не її функція", розповів Самагальський.

 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.