Новини

Соціум

різдво в гаю

різдво в гаю

Різдво в Гаю зібрало 57 тис. грн на реставрацію пам’яток Шевченківського гаю

Понеділок, 12 січня 2015, 16:19

З 7 по 11 січня, у Шевченківськівському гаю відбулося «Різдво в Гаю», яке відвідало 7 тисяч гостей.

Половину коштів від продажу квитків буде скеровано на реставрацію пам’яток Музею народної архітектури та побуту «Шевченківський гай».

«Кожен відвідувач свята долучився до доброї справи, адже половину коштів від продажу квитків, а саме 57 тис. грн ми перерахуємо Музею народної архітектури та побуту для відновлення об’єктів Гаю», - зазначив співорганізатор свята та директор компанії «ДікАрт» Андрій Сидор.

Як раніше повідомляв директор Музею та співорганізатор свята Роман Назаровець, на території скансену розташовано 110 об’єктів і з них кожен третій потребує реставрації.

Під час свята «Різдво в гаю» виступило понад 30 вертепів, гурти автентичного співу «Коралі», «ДоСхідСонця», драйвові гурти «Джалапіта», «Курбаси», «Йорий Клоц», «Дзвінга», «Оленки», «Перекоти Поле», вертеп театру тіней «Див». У садибах гостей свята навчали плести дідухи, ляльки-мотанки, пекти хліб, грати на автентичних музичних інструментах та власноруч створювати свічки.

Також на святі відбувались дійства Фестивалю «Спалах Різдвяної звізди» –хода колядничого гурту зі звіздами. Спеціально до свята «Різдво в Гаю» митці галереї сучасного сакрального мистецтва «IconArt» створили інсталяцію «Ангельська коляда», у якій кожен із ангелів грав на музичному інструменті.

Уперше на святі «Різдво в Гаю» співачка Оксана Муха виконала колядки із свого нового альбому «Колядки та щедрівки». Зазначимо, що вже завтра, 13 січня, у Львівській опері співачка виступить із своїм першим сольним концертом.

Організатори: компанія «ДікАрт», Музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.