Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

податок

податок

knews.kg

П'ятниця, 30 січня 2015, 11:51

Депутати погодили ставку податку на нерухоме майно у Львові

Львівська міська рада затвердила «Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» і визначила ставки податку, який мешканці міста сплачуватимуть за квартири та будинки.

Про це повідомляє Львівська газета.

Сплачувати цей податок почнуть не раніше 1 січня 2016 року. Лише з 20 лютого цього року мерія розпочне наповнювати базу суб’єктів оподаткування, а до липня ще зможе внести зміни в положення.

Згідно з прийнятою ухвалою, львів’яни платитимуть податок за площу понад 80 кв. м для квартир і понад 160 кв. м для будинків. Якщо у власності є кілька квартир, то їхню площу сумують. Якщо у власності є і квартира, і будинок, то їхню площу додають і податок нараховують на площу понад 200 кв. м.

Ставка податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, встановлюється у розмірі 0,5% мінімальної заробітної плати. Для юридичних осіб – 2%. Тобто за 1 кв. м оподаткованої площі мешканці міста платитимуть 6,09 грн., а підприємці – 24,36 грн.

Наприклад, власник квартири у 100 кв. м повинен сплатити податок за 20 кв. м, що в рік становитиме 121,8 грн.

Щоправда, у Львові запроваджено зонування, відтак ставка 0,5% чинна лише для мешканців третьої зони, куди входять усі так звані «спальні» райони міста. Друга зона – це територія історичного ареалу (за винятком першої зони), куди входить територія забудови ХІІ – початку ХХ століть. А перша зона – центральна територія історичної забудови, внесеної до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Для другої зони ставка оподаткування становить 0,75%, а для першої – 1%.

Тобто, власник квартири площею 100 кв. м на площі Ринок заплатить у рік вдвічі більше ніж мешканець Сихова – 243,6 грн. А мешканці, наприклад, вул. Сахарова – 182,7 грн.

Львівська міська рада може встановлювати додаткові пільги зі сплати податку для фізичних осіб, зважаючи на їхній майновий стан і рівень доходів. Але пільги не надають, якщо площа об’єкта оподаткування перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі (тобто понад 400 кв. м для квартири та понад 800 кв. м для будинку).

Раніше депутати Львівської міської ради прийняли рішення про звільнити у 2015 році від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки ряд релігійних організацій.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.