Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Верховна Рада

Верховна Рада

7dniv.info

П'ятниця, 3 липня 2015, 10:18

В Україні діятиме реструктуризація валютних кредитів

Верховна Рада прийняла закон про реструктуризацію валютних кредитів.

Вчора, 2 липня на сесії Верховної Ради був прийнятий законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

За цей законопроект проголосували 229 народних депутатів.

Закон спрямований на захист прав та інтересів споживачів фінансових послуг, мінімізацію негативних наслідків девальвації національної валюти для фізичних осіб, які мають діючі невиконані зобов'язання в іноземній валюті за договорами споживчого кредиту, у тому числі забезпечені іпотекою, укладеними з банками, шляхом встановлення порядку та умов реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами в іноземній валюті в національну валюту України.

"Кредитори за письмовою заявою позичальників, які мають діючі невиконані зобов'язання за споживчими кредитами, зобов'язані провести реструктуризацію зобов'язань за такими споживчими кредитами на умовах і в порядку, визначених цим Законом.

Кредиторам забороняється встановлювати для позичальників додаткові зобов'язання щодо сплати будь-яких платежів, зборів, комісій тощо на свою користь за проведення реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами.

Для проведення реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами кредиторам забороняється вимагати від позичальників надання будь-яких інших документів, крім письмової заяви", - йдеться у законопроекті.

Також визначено порядок реструктуризації зобов'язань за споживчими кредитами.

"Реструктуризація існуючих зобов'язань позичальника за споживчим кредитом, а саме невиплаченої суми кредиту та нарахованих, але не сплачених відсотків, здійснюється шляхом зміни валюти виконання зобов'язань за споживчим кредитом на національну валюту України за офіційним курсом Національного банку України на дату підписання кредитного договору", - йдеться у законопроекті.

Реструктуризація зобов'язань за споживчим кредитом оформлюється договором, у якому зазначаються:

- сума зобов'язання у національній валюті України;

- відсоткова ставка за користування кредитними коштами, яка не може перевищувати відсоткової ставки, встановленої основним кредитним договором в іноземній валюті, зобов'язання за яким реструктуризуються;

- графік платежів за споживчим кредитом, у якому визначається розмір щомісячного платежу на весь період дії договору про реструктуризацію зобов'язань за споживчим кредитом".

Законом також встановлено мораторій на стягнення майна та строк його дії протягом 2 років.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.